Světová špička Grundfos každoročně vyrobí více než 16 mil. čerpadel

Topný systém se neobejde bez čerpadla, které zajišťuje cirkulaci vody. Mezi nejefektivnější typy patří oběhová čerpadla, která nabízí bezkonkurenční poměr ceny a výkonu. Spotřeba je velmi nízká, životnost dlouhá a mezi užitečné funkce patří např. možnost regulace otáček. K nejznámějším světovým výrobcům patří společnost Grundfos, která každý rok vyrobí více než 16 milionů čerpadel. Prodávají se také u nás a na Slovensku a jen v roce 2012 firma utržila více než 0,75 mld. Kč.

Neustálé inovace, které uživatelům zjednodušují život

Společnost Grundfos se v posledních letech intenzivně zabývala vývojem nových technologií a její snaha se promítla do nových modelů ALPHA2 a MAGNA3. Za zmínku patří funkce „autoadapt“, díky které je ovládání oběhového čerpadla velmi snadné. Stačí ho zapojit a nechat pracovat. Sofistikovaný systém automaticky vyhodnotí požadavky soustavy a přizpůsobí výkon čerpadla aktuálním požadavkům. V praxi to znamená maximální úsporu energie, kterou jiná čerpadla nenabídnou.

Použití oběhových čerpadel značky Grundfos se neomezuje pouze na systém TUV. Jsou navržena také pro cirkulaci kapalin v klimatizačních systémech, solárních systémech a systémech geotermální výměny.

oběhové čerpadlo grundfos

Široké spektrum zařízení

Grundfos právem patří mezi největší světové výrobce čerpadel a v portfoliu produktů nechybí ani spousta dalších zařízení ze segmentu čerpací techniky. Jde především o čerpadla do vrtů a kompletní nabídka techniky určené k čerpání odpadních vod. Nechybí ani čerpadla pro vodohospodářské a průmyslové aplikace. Zařízení Grundfos se využívají v domácnostech i v průmyslové výrobě.

Grundfos vyrábí také domácí vodárny (využívají se k dopravě vody z vlastního zdroje do vodovod. systému), pro které je typický kompaktní design, stabilita a snadná ovladatelnost. Využití nachází v domácnostech, na chalupách, ale také na velkoplošných zahradách a zeleninových farmách.

Domácí vodárna

Parametry a technické specifikace všech zařízení Grundfos najdete na www.grundfos.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.