Elektronický zabezpečovací systém ochrání váš majetek i zdraví

Domov je místem, kde bychom se měli cítit bezpečně jako nikde jinde. Pokud však někdo vaše soukromí v minulosti narušil, jen těžko se s tím srovnáte. Pocit, že se může podobná situace opět přihodit, vám velmi dlouho nedá spát. Jednou z možností, jak se opět získat ztracený klid, je instalace elektronického zabezpečovacího systému neboli EZS. Hodí se nejen do objektů s vysokou mírou rizika (např. peněžní ústavy nebo výrobní areály), ale také do menších objektů s mnohem nižší mírou rizika. Tedy i do vašeho bytu nebo domu.

Elektronický zabezpečovací systém má nejčastěji podobu poplašného systému. V praxi se alarmy do domu dělí dle účelu na:

  • prostorové detektory
  • snímače otevření a rozbití skla
  • prostředky osobní a předmětové ochrany (např. detektor kouře nebo otřesu)
  • perimetrická ochrana (plotové systémy, infrazávory…)
  • výstupní prvky (GSM komunikátory, sirény, telefonní hlásiče)

Nejdete tedy pouze o prvky, které vás okamžitě informují o vniku neoprávněné osoby, ale také o alarmy detekující požár nebo únik plynu. Rozhodnete-li se své bydlení zabezpečit (ať už je důvod jakýkoliv), neváhejte se obrátit na specializovanou firmu, která vám doporučí optimální a cenově dostupné řešení.

Za zmínku stojí např. firma MACOM SECURITY s.r.o., která nabízí komplexní služby a spolupracují s ní i významné instituce a firmy (např. Ministerstvo financí ČR, Česká spořitelna, KIA Motors…). Společnost využívá špičkovou techniku a montuje ESZ v rámci celé republiky.

Elektronická zabezpečovací technika má podobu stavebnicového systému, ke kterému lze přidávat doplňková zařízení. Systém je možno nastavit na mnoho různých módů, tedy nejen na standardní ochranu majetku. Za zmínku stojí např. hlídání klidového stavu, což oceníte při péči o osobu blízkou. Jakmile systém zaznamená klidový stav, který trvá delší dobu, spustí se alarm (např. při pádu starší osoby apod.). Součástí systému může být také bezpečnostní tlačítko, kterým si osoba přivolá pomoc.
Pokud vás zaujala možnost, jak zabezpečit svou domácnost, zeptejte se odborníků z MACOM SECURITY na bližší informace. Rádi vám poradí. Více na www.macom-security.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.