Smart Home Afriso – chytrá domácnost, která nepotřebuje baterie

V dnešní uspěchané době se chytrá domácnost těší velké popularitě, jelikož umožňuje mít dům či byt pod neustálou kontrolou a šetří čas. Chytrá domácnost se také postará o zpříjemnění a zlepšení života. Navíc už ani není potřeba mít pro jednotlivé prvky chytré domácnosti připraveny do zásoby baterie, a to díky chytré domácnosti od společnosti Afriso, jejíž prvky využívají energii z okolního prostředí.

O co vše se chytrá domácnost postará?

Smart Home od společnosti Afriso nabízí široké spektrum funkcí. Mezi běžné funkce, o něž se postará téměř každá domácnost, patří například ovládání světla, žaluzií, domácích spotřebičů apod. Také se postará o ideální teplotu ve vaší domácnosti, díky regulaci plošného vytápění. V tomto ohledu bude skvělým pomocníkem také ekvitermní regulace. Nakonec nechybí ani funkce věnující se zabezpečení domova, příkladem může být detektor kouře, úniku vody apod. Tyto zařízení vás tak upozorní na jakýkoliv problém v domácnosti. Díky neustálému vývoji technologií se navíc rozšiřuje nabídka dalších funkcí. Kdo ví, co za pár let chytrá domácnost dokáže obstarat.

Technologie EnOcean

Chytrá domácnost od společnosti Afriso používá ke komunikaci mezi jednotlivými akčními prvky a centrální jednotkou bezdrátový EnOcean signál, pro něhož je typické využívání energie z okolního prostředí. Například dokáže využít energii ze světla, lidského pohybu, rozdílu teplot atd. Díky tomu se nestane, že by byla chytrá domácnost odsouzena k nefunkčnosti v případě, že dojde k vybití baterií, tak jako je tomu u některých jiných typů chytrých domácností.

Ovládání domácnosti na dálku

Výhodou každé chytré domácnosti je také ovládání domácnosti na dálku, ať už jste kdekoliv. Díky využití chytré domácnosti ve vašem bytě či domě si tak zajistíte kontrolu domácnosti i v případě, že jste na dovolené. K dálkovému ovládání domácnosti se kromě aktivních členů neobejdete ještě bez chytrého zařízení v podobě mobilu, tabletu či PC, centrální jednotky a internetového připojení. Centrální jednotka Afriso umožňuje komunikaci s různými signály, takže pokud již některé prvky chytré domácnosti vlastníte, tak v tom nebude problém.

Více o Smart Home Afriso se dozvíte na jejich webových stránkách či přímo v jejich e-shopu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.