Není okno jako okno aneb 3 + 1 druh rámů a jejich praktické využití

Hledáte způsob, jak výrazně snížit výdaje za teplo a současně svému obydlí zase o trochu přidat na celkovém vzhledu? Jednoduchá rada zní: Pokud jste to ještě neudělali, vyměňte stará okna za nová. Estetická úroveň domů okamžitě vzroste a diametrálně se změní i tepelný komfort. Ale ještě než se pustíte do rekonstrukce, musíte se seznámit se základními a nejpoužívanějšími materiály, které se používají při výrobě rámů. V následujících řádcích najdete odpověď na otázku, jaký typ oken zvolit.

1. Plastová okna

Zdaleka nejrozšířenějším typem jsou plastová okna. Plast si za poslední dekády vybudoval solidní pověst a v případě kvalitního dílenského zpracování jim není co vytknout. Oplývají velmi dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi, snadno se čistí, jsou téměř bezúdržbová a mají solidní vzhled.

2. Hliníková okna

Hliníková okna jsou dražší než plastová, ale na první pohled budí mnohem luxusnější dojem. Jsou jako stvořená pro moderní novostavby, kterým přidávají na eleganci. K praktickým výhodám hliníkových rámů patří vyšší odolnost – proto nachází využití v rámci větších prosklených ploch. Někdejší nedostačující tepelně-izolační parametry jsou dávno minulostí.

3. Dřevěná + špaletová okna

Jaký druh oken zvolit do dřevostavby či domku venkovského typu? Jasnou volbou jsou dřevěná okna, která perfektně doplní ostatní přírodní materiály. Chlubí se vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi a mohou vydržet po celé generace. Samozřejmě za předpokladu příkladné údržby, které se nevyhnete.

Specifickým typem dřevěných oken jsou špaletová okna – svým vzhledem suplují stará okna v historických budovách. Jejich tepelně-izolační vlastnosti jsou obvykle o něco horší než u standardních dřevěných oken.

Stále si nevíte rady? Obraťte se na odborníky z české výrobní společnosti JIS Okna. Na trhu působí přes čtvrt století a nabízí všechny uvedené typy oken.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.