Řešíte odvod odpadních vod? Přehled tří možností, které dominují

U skutečně malých obcí je třeba počítat s tím, že zde nemusí být klasická kanalizace a tak je nutné odpadní vody směřovat jinam. Samozřejmě že to nesmí být jenom tak volně do přírody. Proto je nutné popřemýšlet nad řešením, které se bude v dané chvíli hodit nejvíce. Přinášíme vám přehled tří hlavních možností, které dnes dominují.

Septiky

První z možností, kterou si představíme, je poměrně známou variantou z minulosti. Jedná se o nádobu, do které proudí odpadní voda z objektu. Zde se usazují různé kaly a nečistoty a postupem času dochází k tomu, že vyčištěná odpadní voda je vypuštěna dále do přírody. Septiky dnes existují u celé řady domů, ale i různých rekreačních objektů. Pokud toto řešení zaujme i něčím dalším, tak rozhodně tím, že je možné vybírat hned ze tří materiálových variant. A to:

  • beton,
  • plast,
  • sklolaminát.

Dnešní moderní varianty mohou nabídnout i několik komor, stejně jako řadu účinných filtrů, díky čemuž je vytékající vodu používat třeba i na zalévání a další věci. A to právě proto, že vytéká již velmi čistá. Pokud vám záleží na tom, jaká bude čistota vytékající vody, pochopitelně doporučujeme vsadit na skutečně moderní řešení. Ta se s těmi prvotními rozhodně nedají srovnávat.

Jímky

Druhá možnost, kterou také známe z minulosti, což ale neznamená, že by se nepoužívala i nyní. Láká hlavně díky tomu, že je využitelná na mnoha místech, od klasických domů a rekreačních objektů, až po různá družstva a jiné stavby. Zde se pochopitelně využívají řešení o největších objemech. Jaké to jsou? To se lze dozvědět třeba na webu Jimko. Když se na dané řešení podíváme blíže, tak na rozdíl od septiku se jedná o hermeticky uzavřenou nádobu. Odpadní voda sem proudí, ale nijak se nečistí a nikam nevytéká. Česká se, až se jímka začne plnit a v tu chvíli je objednán fekální vůz, který ji kompletně vyveze. Toto je v podstatě jediná starost majitelů, kteří se rozhodnout ji k zachytávání odpadních vod v místě bez kanalizace využít.

Čističky odpadních vod

Od dvou klasických řešení se společně podíváme na to třetí, které již můžeme označit za řešení skutečně moderní. O co se jedná? Jde o domácí čističku odpadních vod. Ta dnes patří o řešení, které je považováno za nejmodernější. Vychází v podstatě z konceptu samotného septiku, jelikož i zde je voda nejprve jímána, postupně čištěna a následně již vytéká ven, s možností dalšího využití. Toto řešení je však díky tomu, že je modernější, mnohem kvalitnější. Jde především o celkovou efektivitu čištění vody. Pokud vám záleží na přírodě a chcete, abyste ji svou odpadní vodou nijak nezatěžovali, je tato volba určitě jednou z těch, se kterou chybu neuděláte. Dnes je na trhu celá řada různých možností, které nabízejí jak různorodé konstrukce, tak i různé variace spojené s čištěním odpadní vody.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.