Má vaše domácnost železnou finanční rezervu?

Nedoplatek za energie, porouchaná pračka a mnohé další nečekané výdaje – máte bokem dostatečnou finanční rezervu, nebo vás vždy nepříjemně zaskočí? Pokud je váš domácí rozpočet napjatý jako struna, jistě se vám bude hodit několik praktických tipů. Prozradíme vám, kde získat potřebné finanční prostředky a jak zajistit, aby vás napříště drobné výdaje navíc nezaskočily.

Kde si půjčit pár tisíc korun?

Vaše potíže by vyřešilo pár tisícikorun, ale netušíte, kde je vzít? Do výplaty daleko a pochopitelně si nechcete dělat ostudu před přáteli. V takovém případě je jediným možným řešením půjčka. Ale kdo vám půjčí tak malou částku?

Klasické bankovní půjčky se obvykle pohybují řádově v desítkách tisíc korun. Zbytečně se nezadlužujte a nepůjčujte si více, než ve skutečnosti potřebujete. Mnohem výhodnější je vhodně zvolená rychlá půjčka.

Dobrou volbou je například půjčka od Ferratum Bank. Známá společnost se přesunula z nebankovního sektoru a nyní je regulérní bankou. Je však jediná, která má v portfoliu také krátkodobé úvěry.

U Ferratum Bank mimo jiné najdete také zajímavý produkt Credit Limit, který funguje na principu revolvingového úvěru. Když ho nebudete využívat, nezaplatíte ani korunu. Vždy z něj však můžete čerpat a zároveň splácet.

Začněte šetřit, vyhnete se tak řadě nesnází

Dostáváte-li se do finančních problémů opakovaně, zřejmě byste měli přehodnotit přístup k financím a snažit se více ušetřit. Podle odborníků z řad ekonomů je vhodné odkládat 10 – 20 % z příjmu a postupem času vytvořit dostatečně velkou rezervu ve výši alespoň šestinásobku částky, kterou domácnost potřebuje na jeden měsíc provozu.

A pokud se vám nedaří ušetřit, zřejmě byste měli zvážit změnu zaměstnání. Případně svého zaměstnavatele požádejte o zvýšení platu. Jinak vás bude finanční deficit pronásledovat po celý život.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.