Lité podlahy: Dobrá volba pro nové i rekonstruované bydlení

Pustili jste se do stavby vysněného bydlení či do náročné rekonstrukce toho stávajícího? Pokud vás čeká realizace podlah, neměli byste přehlédnout oblíbenou alternativu k betonovým podlahám. O anhydritu se píše jako o „materiálu budoucnosti“ a v mnoha směrech je lepší než beton. Používá se již poměrně dlouho a z průmyslové sféry se postupně přesunul i do sektoru občanské výstavby. Jaké mají anhydritové podlahy výhody a zda jsou pro vás vhodné, se dozvíte v následujících odstavcích.

Lité podlahy jsou prověřené po mnoho let

Lité podlahy se vyrábí ze směsi písku, anhydritového pojiva, vody a chemických přísad. Největší rozdíl mezi anhydritovým a cementovým pojivem spočívá v tom, že při spojení anhydritu s vodou nedochází ke smrštění. Díky tomu jsou anhydritové podlahy pevnější.

K dalším výhodám litých podlah patří menší konstrukční tloušťka a logicky i menší zatížení konstrukce stavby. Proto jsou vhodné pro rekonstrukce, kde by těžší betonové podlahy mohly narušit statiku objektu.

Dále pak o cca 15 % lepší tepelná vodivost oproti betonu – proto se používají s podlahovým vytápěním. Směs je homogenní v celém svém objemu a podlaha se tak rychleji a stejnoměrně prohřívá.

K pozitivním vlastnostem patří také estetická stránka. Samonivelační potěr je velmi rovný a není problém vytvořit až cca 600 m2 bezspáré plochy.

A konečně i rychlost realizace. Pokud na podlahy spěcháte, potěší vás, že jde o poměrně krátkou záležitost. Zbrusu nové podlahy můžete mít hotové za jediný den a pochozí jíž na druhý den. Zatížení je možní po cca 4 až 5 dnech.

Jak je to s cenou?

Další dobrá zpráva je, že lité podlahy nejsou výrazně dražší než betonové. A zvolíte-li si profesionální firmu s dlouholetými zkušenostmi, pravděpodobně se dostanete na ještě nižší částku – viz. tento anhydritové podlahy ceník.

Chcete-li se o litých podlahách dozvědět více, obraťte se na specialisty z Anhypodalhy s.r.o., kteří se realizací zabývají po mnoho let a používají speciální výrobní zařízení TransMix pro míchání směsi v místě pokládky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.