3 důvody, proč jsou lité anhydritové podlahy správnou volbou

Ať už se chystáte stavět či rekonstruovat, rozhodně neuděláte chybu, pokud jako základ pro položení podlahových krytin zvolíte lité podlahy. Možná se vám dokonce zalíbí natolik, že je budete využívat jako pochozí podlahy. Všechny důležité informace najdete v tomto článku. Podrobnosti nám prozradili odborníci z Fabry Floors.

1. Perfektně rovná plocha

Díky litým podlahám jsou nerovnosti minulostí. Anhydritové podlahy jsou dokonale homogenní a lze na ně bez problémů položit libovolnou podlahovou krytinu. Fabry Floors při realizaci postupuje tak, že na povrch lije speciální samonivelační směs. Díky kvalitnímu materiálu a moderním technologiím vypadá výsledek dokonale.

2. Cena, které neodoláte

Je to paradox, ale litá podlaha z kvalitního materiálu vás bude stát méně než klasická, ručně pokládaná podlaha. Jak je to možné? Běžný postup je složitější, pracnější a časově náročnější. V případě lité podlahy není zapotřebí tolik pracovníků, což se logicky projeví na ceně.

3. Rychlost realizace

Spěcháte? Pak se vám bude litá podlaha zamlouvat ještě více, protože pokládka probíhá velmi rychle. Pro Fabry Floors není problém pokrýt až 1000 m2 podlahové plochy za jediný den. Zároveň se nemusíte bát zdlouhavého tvrdnutí – litá podlaha z anhydritu je pochozí již za 48 hodin.

Proč právě anhydrit?

Anhydritové podlahy mají oproti betonovým několik velkých výhod. K těm hlavním patří vysoká tepelná vodivost – proto jsou žádané ve stavbách, kde se počítá s podlahovým vytápěním. Anhydrit je homogenní směs a prohřívá se v celém svém objemu stejně.

K dalším pozitivům patří všechny výše zmíněné výhody, tedy perfektně rovný povrch, rychlá pokládka a příznivá cena.

Přesto jsou situace, kdy může být lepší volbou litá podlaha z betonu. S tím vám rádi pomohou profesionálové z Fabry Floors. Mají bohaté zkušenosti s anhydritem i betonem a vždy vám doporučí vhodné řešení. Další informace najdete na www.fabryfloors.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.