Půjčky související s chodem domácnosti

Některou z půjček, která souvisí přímo s chodem domácnosti, má téměř každá rodina. Výdaje rodin jsou vysoké, na rozdíl od příjmů. Na pořízení vlastní nemovitosti z naspořených peněz je téměř nemožné a vzhledem k tomu, že ceny nemovitostí rostou každý rok, nebude to lepší ani v následujících letech. Naopak stále více lidí bude řešit nákup vlastní nemovitosti úvěrem. Půjčovat si musí často i ty domácnosti, kde mají dům pouze pronajatý. Vybavení bytu je potřeba z něčeho nakoupit.

Nebankovní půjčky využívá stále více rodin pro nákupy spotřebičů, ale také jídla, pokud zjistí, že jejich účet zeje prázdnotou. Finanční rezervu nemá téměř žádná rodina do 40 let. Nastane-li nečekaný výdaj, zhroutí se i rodinný rozpočet. Bankovní i nebankovní instituce nabízí celou řadu půjček. Půjčit si právě na jídlo a chod domácnosti není rozhodně dobrá volba. Příliš časté malé půjčky vedou k dluhové pasti.

Půjčka na bydlení

Vyřešit si vlastní bydlení je naprostá nezbytnost. Je jedno, zda řešíte nákup či rekonstrukci nemovitosti. Výhodné je sledovat nabídky hypoték a úvěrů ze stavebního spoření. Hypotéky nabízí i nebankovní instituce, ale zde můžete narazit na velmi nevýhodné podmínky. Čeká na vás složitá administrativa a prověřování, zda na tak vysokou půjčku skutečně máte, nicméně zde získáte nejnižší úroky.

U hypoték ušetříte až statisíce než za neúčelový úvěr, který nevyžaduje dokládání informací na co peníze potřebujete.

Půjčka na jídlo a spotřebiče

Zde jde o zcela jinou situaci. Zatímco při zařizování vlastního bydlení se bez bankovní půjčky neobejdete, na běžné rodinné výdaje bychom měli mít našetřenou finanční rezervu, kterou máte v případě potřeby kdykoliv k dispozici. Finanční rezervu bychom měli mít ve výši tří až šesti měsíčních příjmů. V případě, že se ocitnete ve svízelné situaci a nemáte rezervu, pak je vhodnou alternativou využít například první půjčku zdarma. U této krátkodobé půjčky pouze do další výplaty, nezaplatíte ani korunu navíc, v případě,že peníze vrátíte včas. Nabídka bezúročné půjčky je u mnoha společností a půjčit si lze takto částky do 10 000 Kč. Pomocí internetového srovnání si můžete nejlevnější půjčku najít a okamžitě sjednat.

Účelové a neúčelové půjčky

Přemýšlíte nad půjčkou? Vybrat si můžete mezi účelovou i neúčelovou variantou.

Účelová půjčka

 • je určena na nákup konkrétního zboží a služeb
 • je výrazně levnější
 • je třeba doložit účtem či fakturou za co jste peníze utratili ve skutečnosti
 • lze peníze vyplatit přímo na účet prodávajícího oproti faktuře
 • je méně rizikový, díky tomu je zde nižší RPSN
 • méně oblíbená mezi žadateli
 • patří zde i hypotéky

Neúčelová půjčka

 • nemá konkrétně dán způsob využití
 • jsou pro spotřebitele oblíbenou variantou
 • banky poskytují neúčelovou půjčku na základě potvrzení o příjmu
 • nevýhodou je vyšší RPSN a tudíž dražší úvěr
 • zákazníky láká rychlost vyřízení, dnes není problém dostat půjčku ihned

Levnější alternativy půjček

Chcete-li si půjčit peníze, zkuste to jinak, výhodněji. Sledujte například aktuální akční nabídky půjček.

Na bydlení – hypotéka s odhadní cenou nemovitosti zdarma nebo výhodné úrokové sazby. Využívat mohou mladé rodiny také dotace od státu. Lze využít půjčku pro novomanžele, která je poskytována až do částky 300 000 Kč. Levnou variantou je také úvěr ze stavebního spoření. Do 1 milionu jej nabízí řada stavebních spořitelen bez zajištění.

Na jídlo a pár dní před výplatou – rozhodně se v tomto případě nevyplatí dlouhodobá půjčka bez ručení. Naopak raději využijte nabídky rychlých půjček, které jsou pro nové zákazníky bez úroků. Půjčit si tak může skutečně každý. Tyto půjčky nevyžadují doložení příjmů, ale v případě, že propásnete termín splatnosti, zaplatíte všechny úroky a poplatky, které k půjčce náleží. Tato půjčka funguje podobně jako pomoc od rodiny či přátel. Nestojí vás nic.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.