Jaké trendy ovlivňují mladé páry při zařizování prvního společného bydlení?

První společný byt je pro mladé páry velmi důležitým životním krokem. Jaké trendy tyto mladé páry ovlivňují při zařizování prvního společného bydlení?

Koupě, nebo pronájem?

První z otázek při zařizování prvního společného bydlení je volba, zda si byt koupíte nebo pronajmete. Pokud ještě studujete, není důvod se obávat pronájmu. Abyste koupili úspěšně byt, je dobré již předem znát své priority a mít alespoň trochu přehled o stavu realitního trhu tam, kde byt kupujete.

Módní trendy

Jednou z věcí, která bezpochyby ovlivňuje mladé při zařizování bydlení, jsou aktuální módní trendy. Například je aktuálním trendem minimalismus. Někteří mladí tak dají přednost pouze minimu věcí a vzdušnému prostoru. Mladí, kteří mají rádi určitý životní styl se zaměří na zařízení bytu ve stejném stylu.

Stylů, ve kterých lze zařídit svou domácnost je nespočet, například skandinávský, selský, provensálský. Záleží na vkusu a potřebách páru.

Finančním možnosti

Důležitou otázkou je také to, za co pořídí mladí nové vybavení bytu? Ti co nemají to štěstí a nezdědí peníze či již zařízený byt, musí často spoléhat na pomoc rodičů, případně si našetřit na nové vybavení s předstihem. Další možností jsou půjčky bez doložení příjmů. Ty pomohou překlenout toto období a vyřešit problém za co koupit novou pračku či lednici.

Půjčit si peníze či našetřit? Každá varianta má své pro a proti. Nebankovní půjčky jsou rychlým řešením, kdy dostanete peníze klidně již během jedné hodiny. Záleží na částce a typu půjčky. Moderním trendem je dnes mít půjčku na všechno vybavení, otázka je, jak moc je to dobrá volba.

Ohled na životní prostředí

Mladé lidi ovlivňuje při zařizování bydlení také fakt, zda se zajímají o životní prostředí a třídí odpad, nakupují recyklované a recyklované výrobky. Oblíbené jsou u těchto mladých například postele a nábytek ze starých palet, který je navíc velmi levný.

Pro ty, kdo se ohlíží na životní prostředí je velmi důležité, z jakého materiálu je jejich vybavení bytu včetně doplňků.

Plánování rodiny

Výběr a zařizování prvního bytu je také časem, kdy nastává otázka, zda plánují mladí v nejbližší době rodinu, případně již narození prvního potomka očekávají. Pak je důležité zařídit byt tak, aby vyhovoval potřebám všech členů rodiny.

Rozhodli jste se bydlet s partnerem? Odborníci varují, že první hádky vznikají nejčastěji paradoxně kvůli výběru nábytku a zařizování bytu. Jde o první zkoušku tolerance, kdy jsou vztahy mezi muži a ženami plné paradoxů a ve společném bydlení toto platí dvojnásob. Každý by měl mít v bytě alespoň malý prostor, kde bude mít soukromí a zařídí si jej podle sebe.

Kombinace starých a věcí

Mnoho mladých, kteří se stěhují spolu do společného bytu také řeší dilema co se svým nábytkem, který si zakoupili dříve. Největší chybou je umístit vedle sebe staré a nepoužívané věci a zcela nové. Je vhodné se starých věcí zbavit, případně zařídit byt v jednotném stylu.

Velikost bytu

Při zařizování bytu je také důležitá jeho velikost. Mladý pár si pak mnohem lépe naplánuje zařízení bytu a nákup vybavení. Často vyhledávají například služby designérů či architektů, kteří si poradí s atypickým či příliš malým prostorem. Moderní prodejny nábytku nabízí také nábytek pro malé prostory, kdy lze mít v jedné místnosti například obývací pokoj, pracovnu, aniž by něco překáželo. Vyplatí se udělat centrální šatní prostor pro celou rodinu, než mít v každém pokoji šatní skříň.

Zařídit si byt není nijak jednoduché, zvláště pro mladé, kteří ještě neví co je čeká. Je celá řada trendů, které jejich výběr vybavení ovlivňují, často také přátelé či rodina.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.