Jak na výběr satelitního přijímače? Přečtěte si, co by měl umět

Co by doma nemělo chybět televiznímu fajnšmekru? Samotný set top box rozhodně nestačí – chcete-li mít možnost přepínání mezi ještě větším počtem kanálů, neváhejte a pořiďte si satelit. Přesněji satelitní komplet, jehož nedílnou součástí jsou parabola, přijímač a pár dalších prvků. Pro ty z vás, kteří po satelitním vysílání touží, jsme připravili základní informace ohledně výběru potřebné techniky. Budete-li se řídit následujícími tipy, nešlápnete při výběru vedle.

Jakými funkcemi disponuje satelitní přijímač?

Ostrý obraz, to je oč tu kráčí. V tomto směru můžete být v klidu, neboť drtivá většina satelitních přijímačů umožňuje přenos signálu v High Definition kvalitě 1080p a 720p. Ale co dál by měl moderní přijímač satelitního signálu umět?

Funkcí je víc než dost a měli byste si rozmyslet, zda je budete, či nebudete využívat. Za zmínku stojí teletext a titulky, kompatibilita s DVB-S a DVB-S2, nahrávání Time-shift, přehrávání hudby (formáty mp3, occ, flac…) a filmů (formáty avi, mkv, xvid…), přítomnost USB portů pro připojení médií a další.

Jednotlivé satelitní přijímače samozřejmě mají velmi specifické funkce, které u konkurence nenajdete, případně je prezentuje pod jiným názvem. Například Small2Big pro zobrazení multimediálního obsahu z chytrého telefonu u oblíbeného přijímače Ferguson Ariva 103 HD. Anebo možnost bezdrátového internetového připojení přes WiFi USB adaptér u modelu AB CryptoBox 650 HD.

Čtečka karet

Bez satelitní karty by byl přijímač k ničemu. Pokud si nevyberete dekodér Irdeto, který je „Skylink ready“, zvolte některý z certifikovaných přijímačů. S novou kartou Standard HD M7 získáte spoustu výhod a ušetříte nemalou částku díky možnosti oddělení poplatků za cenu karty od poplatků za poskytované služby.

Chcete se o satelitní technice dozvědět více? Navštivte specializovaný e-shop kenex.cz a nechte si od prodejce doporučit vhodný přístroj. V nabídce najdete široké spektrum produktů – od satelitních přijímačů až po set top box DVB-T2.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.