Prosecco: Není jen o dobré chuti, také má pro vás zdravotní přínosy

Víno se stalo pro mnoho z nás běžnou součástí našich domácností. A to ze zcela pochopitelných důvodů. My, Češi, jsme rozděleni na dva tábory – jeden preferuje pivo, druhý zase víno. Oba tyhle moky ale mají jedno společně. Nejenom, že jsou chutné a skvěle se při nich povídá s přáteli, jsou v umírněné míře vhodné pro naše zdraví. Jedním z nejoblíbenějších vín je u nás Prosecco. Proč?

Zlepšuje psychiku

Pití Prosecca vám může naprosto zvednout náladu. Šumivé víno totiž obsahuje přírodní stopové prvky zinku, hořčíku a draslíku. Tahle „svatá trojice“ dokáže zlepšit náladu mnohem lépe a šetrněji než chemická léčiva. Nejenom Prosecco, ale také ostatní vína, jako je například Primitivo, mají tuto schopnost.

Prosecco snižuje krevní tlak

Pokud si přes den dopřejete 2 sklenky šumivého Prosecca, váš krevní oběh se nastartuje a bude tak podpůrný pro činnost srdce. Důvodem jsou polyfenoly, což je druh rostlinných chemických látek používaných při výrobě Prosecca. Tyto složky zpomalují odstraňování oxidu dusnatého z naší krve, což následně zvyšuje průtok krve a snižuje krevní tlak.

Obsahuje málo kalorií

Ženy mají odjakživa potřebu si hlídat svou linii, a jak je známo, alkohol obsahuje jednoduché cukry, které jsou právě pro naši tělesnou hmotnost doslova zabijákem. Počet kalorií v Proseccu je ale tak nízký, že jej klidně můžete zařadit do svého zdravého jídelníčku.

Zlepšuje paměť

Prosecco skvěle udržuje naše kognitivní funkce, pokud si tedy dopřejete 2 skleničky týdně, může blahodárně působit proti ztrátě paměti spojené se stárnutím.

Zdraví pleti

Další věc, která je pro ženy nepostradatelná – krásná a zdravá pleť. Prosecco pomáhá redukovat vrásky a prozářit vaši pokožku. Bílé šumivé víno totiž detoxikuje pleť, což vám umožní udržet si rovnoměrnější tón pleti, protože ji vyhlazuje a vyrovnává.

Zdá se tedy, že Prosecco skutečně přináší radost vašim chuťovým pohárkům, ale především vašemu zdraví. Doufáme, že se vám skvělé zprávy spojené s pitím sklenky Prosecca líbily.

Dáte si také sklenku?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.