Když sklo hraje prim

Sklo je neskutečně trendy a v rukou zkušeného interiérového designéra dokáže hotové divy. Skleněné prvky jsou v moderním interiéru jako doma a pokud jste se jim doposud vyhýbali, přesvědčíme vás, že přišel správný čas vše napravit. Inspirujte se!

Sklo nabízí spoustu způsobů využití. Je prudce elegantní a má leccos společného s vodou – je lesklé, transparenní a odráží světlo. Je nedílnou součástí nábytku a vybavení, ale výjimkou nejsou ani prosklená schodiště a celoskleněné stěny, které byly v minulosti doménou kancelářských komplexů. Jasná volba, pokud potřebujete opticky rozdělit větší místnost a zároveň zachovat původní charakter a vzdušnost. Daní za krásu je ovšem horší zvuková izolace (ve srovnání s běžnou zděnou příčkou nebo sádrokartonem).
Skleněná stěna

V prostorách s horším nebo žádným přirozeným osvětlením oceníte skleněné dveře, ale stejně jako v případě skleněné příčky, počítejte s horšími zvukově izolačními vlastnostmi. V případě bezpečnostních tepelně tvrzených (kalených) výplní se o bezpečnost bát nemusíte – dojde-li k rozbití (kalené sklo je velmi odolné a při běžném používání k poškození nedojde), sklo se vysype na malé neostré střepy.

Sklo se stále častěji využívá také jako obkladový materiál a to nejen v koupelnách, ale také za kuchyňskou linkou a nebo kdekoliv jinde. Skleněné obklady se většinou vyrábí z lakovaného lakovaného v takřka v libovolné barevné kombinaci.
Skleněné obklady

Ani tím samozřejmě možnosti využití skla v interiéru nekončí. Pokud vám dveře a obklady nepřipadají dostatečně exkluzivní, o celoskleněných sprchovacích koutech už pochybovat nebudete. Celkový dojem ze skleněné koupelny umocní skleněné umyvadlo nebo skleněné bezrámové topení (infrapanely). I to je k dostání v pestrém spektru barevných variant a jeho schopnost akumulovat teplo za reprezentativní funkcí nijak nezaostává.

Foto: www.mija-t.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.