Proč má tolik lidí zájem o pronájem adresy trvalého pobytu?

Všechny firmy i OSVČ jsou v ČR identifikovány svým sídlem. Každá soukromá osoba má zase svou adresu trvalého pobytu. A stejně jako si firmy mohou pronajmout virtuální adresu, také vy můžete mít pronajatou adresu trvalého pobytu. Drahé to není a existuje řada důvodů, proč se do toho pustit.

Každý občan ČR může mít pouze jednu adresu trvalého pobytu, zpravidla v místě, kde má rodinu, rodiče, vlastní byt, případně zaměstnání. Z určitých důvodů však může být výhodnější zařídit si trvalý pobyt někde úplně jinde.

Proč si pronajmout adresu trvalého pobytu?

Například místo pro dítě ve školce lze snadněji získat tam, kde máte trvalý pobyt. Tady se ale dostáváme k problému. Co když pracujete daleko od svého bydliště a mnohem více by vám vyhovovalo, kdyby dítě chodilo do školky v blízkosti vašeho zaměstnání? Právě v této situaci je možným řešením pronájem adresy trvalého pobytu.

Stejně tak je možné díky trvalé adrese získat nárok na parkovací místo v dané lokalitě. A daly by se najít i další důvody, proč nemít trvalý pobyt tam, kde se skutečně vyskytujete.

Změna trvalého bydliště stojí jen 50 korun

Změnit trvalé bydliště může kdokoliv, platí se pouze správní poplatek ve výši 50 korun. Potřebujete vyplnit Přihlašovací lístek k trvalému pobytu, prokázat totožnost občanským průkazem a doložit oprávnění k užívání nemovitosti či její vlastnictví.

Vše vyřešíte na svém obecním úřadě či úřadě městské části, případně magistrátu města. Ustřihnou vám rožek občanského průkazu, budete si muset vyřídit nový. Změnu adresy trvalého pobytu je nutné oznámit ve škole, zaměstnavateli, v bance, operátorovi atd. Jde však pouze o administrativní úkony, nic složitého.

A kolik stojí takový pronájem adresy trvalého pobytu v Praze? Bavíme se o podobných částkách jako u pronájmu sídla firmy, nejde tedy o nic drahého. Máte-li ke změně oprávněný důvod, vyplatí se vám.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.