Kratom je ideální povzbuzovač

Každý je občas skleslý, případně ve stresu. Když je to jen jednou za čas, nejedná se o žádnou katastrofu. Změna nálad podle situace je u člověka zcela běžná. Ovšem i takové chvilková duševní skleslost může pořádně potrápit.

Dostat se z ní člověk může různými způsoby. Jedním z nich je i nápoj z Kratomu.

Rostlina z jihovýchodní Asie

Z jihovýchodní Asie pochází celá řada zajímavých rostlin. Kratom je jednou z nich. Nicméně oficiálně se tato rostlina jmenuje Mitragyna speciosa a nejčastěji se vyskytuje v Indonésii, Malajsii a rovněž také v Thajsku.

Poznat se dá podle majestátní výšky, která dosahuje až třiceti metrů. Dalším typickým poznávacím znakem je vzpřímený kmen s hladkým povrchem. U této rostliny se zpracovávají hlavně listy. Ty se musí nejdříve usušit a následně nadrtit do podoby prášku.

Standardně rozeznáváme hned několik druhů Kratomu, které se primárně odlišují obsahem účinných látek. U nás se nejvíce prodává zelený Kratomčervený Kratom nebo bílý Kratom. Koupit je možné ale i žluté či zlaté variace.

Jaké má kratom účinky?

Jak již bylo naznačeno výše, Kratom dokáže zlepšit náladu a dodat člověku více energie. Konkrétní účinky kratomu samozřejmě dost závisí na gramáži. Rozhodně se doporučuje užívat prášek spíše v menším množství, hlavně u začátečníků.

V opačném případě se totiž mohou dostavit některé nežádoucí účinky. Asi tím nejhorším je snižování váhy. To se však musí Kratom používat ve velkých dávkách dlouhodobě. Jednorázově nic takového rozhodně nehrozí.

Jak ho konzumovat?

Kratom není vhodné konzumovat jen jako samotný prášek, ale je lepší smíchat ho s nějakým sladším nápojem. Jednak se nejedná po chuťové stránce o žádný zázrak, jednak se v pití lépe uvolňují alkaloidy.

Rovněž je možné zalít prášek horkou vodou a přidat do ní trochu medu, cukru, případně ještě navíc použít citrón. Výslednou směs je pak dobré zapít ještě zatepla.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.