Chcete, aby exteriér vašeho domu vypadal opět jako nový?

Vzpomínáte si na pocit radosti nad novou střechou, fasádou nebo dlažbou? Dům vypadal jako vystřižený z katalogu a vy jste sklízeli obdiv sousedů i náhodných kolemjdoucích. Jenomže „lesk“ nevydrží věčně žádnému stavebnímu prvku a dříve či později se na všem podepíši vnější vlivy. Počasí se s našimi příbytky nemazlí, na fasádě se usazují nečistoty a střechu pokryje mechový nebo lišejníkový koberec. A dlažba už taky není, co bývala… Pokud vás stávající vzhled exteriéru trápí, není nic jednoduššího, než ho nechat důkladně vyčistit. Prozradíme vám, jak na to!

Špína a jiné nečistoty nemají proti současným technologiím šanci

Je jasné, že s obyčejným „rejžákem“ a kýblem s mýdlovou vodou toho příliš nezmůžete. Nicméně díky moderním technologiím může téměř jakýkoliv povrch vypadat jako nový, aniž by během procesu čištění došlo k výraznému narušení struktury. Za zmínku stojí především vysokotlaké čištění vodou a párou, ale také speciální bio-chemické přípravky. Jsou velmi účinné, ale přesto maximálně šetrné k materiálu, okolnímu prostředí i lidskému zdraví.

Čištění fasád, mytí střech, teras, příjezdových cest, betonových bazénů a dalších stavebních prvků dnes nepředstavuje žádný problém. Odborníci hravě odstraní nečistoty, špínu, prach, saze, mech, řasy a houby.

mytí terasy

Jak odstranit graffiti?

Na fasádě nebo betonovém plotu se však může podepsat také pouliční umělec a to doslova. Graffiti nápisy jsou noční můrou mnoha majitelů rodinných i činžovních domů. Odstranění není jednoduché a rozhodně nestačí nápis přetřít fasádní barvou. Ta ho většinou nepřekryje a kontury budou prosvítat i přes ní.

Fasádu je nezbytné vyčistit (ideálním řešením je opět vysokotlaký čistič) a až poté, co je graffiti nápis oslaben, aplikovat fasádní barvu. A pak se modlit, aby se sprejer nevrátil na místo činu a nevytvořil na vašem domě další umělecké dílo. Případně sáhnout po těžším kalibru v podobě anti-graffiti nátěru.

Speciální anti-graffiti nátěr sice vandaly neodradí, ale čištění graffiti z takto ošetřeného povrchu je velmi rychlé a jednoduché. Jakmile sprejer zjistí, že vám odstranění jeho výtvoru zabralo mnohem méně času a úsilí než jemu, nechá toho.

Problém může nastat v případě některých povrchů, kdy barva ze spreje pronikne hlouběji do struktury materiálu. To se týká zejména ušlechtilých materiálů jako teraco, mramor, žula nebo přírodní kámen. Pokud ani po vícenásobném čištění nápis nezmizí, nezbude vám, než povolat specializovanou firmu.

graffiti

Nejste na to sami, obraťte se na profesionály!

Moderní technika a špičková chemie dokáží hotové divy, jenomže ne každý má v pohotovosti vysokotlaký čistič (jehož pořizovací cena není nejnižší). Kromě toho je třeba dodržet určité technologické postupy, protože jedině tak může být čištění a mytí opravdu efektivní.

A kdo může s čištěním pomoct vám? Třeba odborníci z firmy UMYJEMTO s.r.o., která se v oboru pohybuje již několik let a působí nejen v rámci celé České republiky, ale také v zahraničí. Zaměstnanci moc dobře ví, co důkladné čištění obnáší – disponují kvalitními vysokotlakými stroji značky Kärcher a při práci používají ekologické přípravky.

Firma UMYJEMTO s.r.o. nabízí komplexní servis, který zahrnuje mytí fasády, čištění střechy, terasy, chodníků, příjezdové cesty, bazénu, venkovního schodiště a dalších znečištěných částí v exteriéru. Obrátit se na ni můžete také ohledně odstranění graffiti a aplikace anti-graffiti nátěru.

Chcete-li se přesvědčit na vlastní oči, jak může váš dům vypadat po zásahu odborníků, prohlédněte si ukázky realizací na www.umyjemto.cz. Anebo rovnou zažádejte o nezávaznou kalkulaci a zkoušku čištění. Ve smluvený termín k vám dorazí pracovníci a na cca 1 m2 vám demonstrují, co dovedou. Budete-li mít zájem, můžete si službu objednat. Většina objednávek je realizována ještě v ten samý den!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.