Proč si k bazénu pořídit také zastřešení?

Bazén je jedním ze skvělých způsobů, jak si užít chvíle na čerstvém vzduchu, relaxovat a bavit se na zahradě. Díky zastřešení však může bazén nabídnout mnohem více. Vhodně zvolená konstrukce poskytuje řadu výhod, pro které stojí za to o dané investici vážně uvažovat.

Ochrana před počasím

Zastřešení bazénu poskytuje ochranu před sluncem a dalšími živly, jako je vítr, déšť a sníh (což se může hodit v případě, že se rozhodnete pro otužující koupání během nejstudenější části roku). V každém případě se můžete spolehnout na to, že díky zastřešení bude voda v bazénu vždy teplejší a snížíte díky tomu náklady na energie. V létě vám naopak zastřešení poskytne stín před horkým letním sluncem, takže pobyt ve vodě bude otužovací.

Posílení soukromí

Zastřešení bazénu zároveň přidává na soukromí při dovádění ve vodě. Jeho prostřednictvím lze snadno zabránit pohledům všech zvědavých sousedů a užívat si bazén bez obav z okukování. Pokud navíc chcete uspořádat bazénovou párty nebo se bavit, získáte skvělé místo pro shromáždění lidí a bazénové hrátky v absolutním soukromí.

Snadnější a méně nákladná údržba

Hmyz, částice pylu, spadané listí a řada dalších nečistot vyžaduje u nezakrytých bazénů častější čištění vody, včetně většího množství použité chemie. Díky zastřešení svůj bazén nejen před podobnými nečistotami na jeho hladině i dně ochráníte, ale ušetříte také čas i finance, které byste museli na údržbu vynaložit.

Větší míra bezpečí

Pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky, zastřešení bazénu oceníte také s bezpečnostního hlediska. Jedná se totiž o velmi účinné řešení, které zabrání nechtěným a rizikovým pádům ratolestí či zvířat do vody.

Zvýšení estetiky zahrady i hodnoty nemovitosti

Zastřešení bazénu v neposlední řadě pomůže s dotvořením celkového estetického vzhledu vaší zahrady. Vybírat byste jej proto měli s ohledem na další prvky exteriéru. Zároveň zvyšuje hodnotu vašeho domu. Díky němu může být nemovitost atraktivnější pro potenciální kupce a bezesporu patří mezi nepřehlédnutelné benefity.

Celkově může zastřešení bazénu poskytnout řadu výhod, od zajištění ochrany před rozmary počasí i nechtěnými pády až po zvýšení soukromí i celkové estetiky vaší zahrady. Především vám ale umožní využívat váš bazén na maximum, a to nejen v letních měsících. Vyberte si i vy praktické posuvné zastřešení bazénu, třeba u renomovaného evropského výrobce Albixon.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.