Povinná výbava průměrného českého kutila

Někdo umí to a ten zas tohle. V každém případě platí, že co Čech, to kutil. Do jedné skupiny patří ti, kteří zvládnou základní údržbu a drobné úpravy, do druhé zase tací, kterým nečiní žádný problém ani kompletní rekonstrukce svépomocí. A jsou i další sorty kutilů, kteří se specializují na práci s elektřinou, dřevem nebo „hraní si“ s automobily v garáži. Dnes se ale zaměříme na nástroje, které by neměly chybět v domácnosti průměrného českého kutila.

Bez aku vrtačky ani ránu

Kutilům hraje do karet, že elektrické ruční nářadí není tak drahé, jak tomu bylo před lety. K naprostému základu patří aku-vrtačka nebo alespoň aku šroubovák. Ušetří vám spoustu práce, času a nervů, které byste ztratili v případě ručního nářadí.

Mezi další elektronářadí, které domácí kutil běžně využije, patří i vibrační a úhlová bruska (zde najdete návod, jak úhlovou brusku vybrat) pila nebo opalovací pistole. Záleží na tom, které činnosti vykonáváte s železnou pravidelností. O toho by se měla odvíjet také výše investice. Budete-li určité nářadí používat jen zřídkakdy, je zbytečné, abyste utráceli za drahé profi nářadí. Na druhou stranu si ale nepořizujte ani „hračky“ za pár korun. Takové nářadí nemá dostatečný výkon, není ergonomické a nic nevydrží. Vydejte se cestou „zlatého středu“ – vyberte si hobby nářadí známých značek.

Kutil z rodinného domu si připlatí

Základní nářadí, které by nemělo chybět v panelákovém bytě, pořídíte za několik tisíc až desítek tisíc korun. Obyvatelé rodinných domů si zřejmě připlatí, protože se neobejdou bez mnoha dalších pomocníků. Například sekačka, vertikulátor nebo třeba motorová pila.

Ale ať už se chystáte vybavit celou dílnu nebo jen sháníte základní elektronářadí, přečtěte si recenze a testy nářadí na skladnaradi.cz. Portál si bere na mušku opravdu široký sortiment klasického nářadí, elektronářadí, nářadí do dílny a garáže (např. gola sady) a spoustu dalších pomocníků.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.