Před ostrými slunečními paprsky vás zachrání kvalitní stínící technika

Rtuť na teploměru každým dnem nekompromisně stoupá a nezbývá, než se začít radovat. Topná sezóna je konečně ve finále a vyhřívání interiéru můžeme přenechat sluníčku. To nás zároveň může pořádně potrápit – ostré sluneční paprsky bývají nepříjemné a jediný způsob, jak je efektivně zkrotit, je využít moderní stínící techniku. Ta se vám bude hodit doma i v exteriéru a my vám prozradíme, po jakém sortimentu se porozhlédnout…

Žaluzie, nebo rolety?

Čím jiným začít, než zlatou klasikou v podobě žaluzií? Žaluzie jsou u nás populární již několik dekád, a to především díky bezkonkurenčnímu poměru ceny, estetických a funkčních vlastností. Stačí si vybrat z pestré palet barevných variant, případně vsadit na jiný materiál lamel než na běžný hliník. Trendy je dřevo a bambus – přírodní materiály, které se hodí do interiérů, v nichž převládá dřevo.

Pokud vás žaluzie neoslnily, sáhněte po alternativě. Moderní rolety vypadají vskutku k světu a v žádném případě nemají nic společného s nevzhlednými kusy textilií, které za minulého režimu hyzdily okna panelových domů. Látkové rolety se hodí do všech typů interiérů a za pozornost stojí také japonské stěny. Ty nejenže zastíní okna, ale případně také opticky rozdělí místnost.

Žaluzie i rolety se vyrábí také v exteriérové variantě. Venkovní rolety/žaluzie dokáží zabránit přehřívání v interiéru a snižují tak náklady za klimatizaci. Rolety pak dokonce redukují únik tepla během zimy. Lze s nimi manipulovat dálkovým ovládáním a v případě potřeby nastavit automatické zatažení (např. kvůli špatného počasí apod.).

Když stínící techniku, tak kvalitní a stylovou

Výrobců stínící techniky je poměrně dost, ale těch, kteří vám nabídnou nadstandardní zpracování, prodlouženou záruku a špičkový servis (krátké dodací lhůty, montáž), příliš mnoho není. Mezi absolutní špičku evropských výrobců patří CLIMAX SERVIS (největší český výrobce), který má ve svém výrobním portfoliu také markýzy a sítě proti hmyzu. I ty se vám budou během teplejších měsíců hodit – nenechte se během parných nocí rušit nepříjemnými komáry a během dní všudypřítomnými mouchami.

Konkrétní informace o produktech najdete na www.climax.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.