Pořiďte si moderní plynový kotel a přestaňte brečet nad vyúčtováním za energie

Ačkoliv se může zdát, že problematika vytápění není s ohledem na dnešní datum aktuálním tématem, opak je pravdou. Spousta lidí se již nyní hrozí toho, až pominou prosluněné letní měsíce a začne další topná sezóna. Patříte-li do této skupiny i vy, protože za teplo platíte horentní částky, zvažte výměnu starého kotle za moderní model, který je mnohem efektivnější a ušetří vám nemalou částku.

Způsobů, jak ušetřit za plyn, není mnoho. Můžete si vyřídit změnu dodavatele a ročně platit méně až o několik tisíc korun. Další možností je méně topit, což se však může negativně projevit na tepelné pohodě. Nedostatečně vytápěné objekty navíc trpí výskytem plísně.

Třetím způsobem je zmíněná výměna starého plynového kotle za účinnější model. Jedná se sice o finančně náročnější opatření, ovšem z dlouhodobého hlediska přináší nejvýraznější úsporu. Především pak případě vysoce kvalitních plynových kotlů, jako je například sortiment značky Junkers.

Pokud pro vás přechod na jiný způsob vytápění nepřichází v úvahu, protože jste si vědomi výhod plynu, jistě vás potěší, že vysoce účinné kotle Junkers jsou ve všech ohledech lepší než váš stávající kotel, který jste si pořídili před lety. Účinnost ve výši od 80 % dělá z plynu podstatně levnější palivo.

Zároveň byste se měli pozastavit i nad tím, zda z vašeho domu zbytečně neuniká příliš mnoho tepla. Ani ten nejefektivnější plynový kotel nezachrání rozpočet bydlení, kde se kvůli špatně těsnícím oknům teplo vytrácí rychle jako pára nad hrncem.

Po jakém typu kotle sáhnout?

Nabídka moderních plynových kotlů je poměrně široká a pro člověka, který se v daném sortimentu příliš nevyzná, se může výběr jevit jako komplikovaná záležitost. Nechcete-li udělat chybu, zaměřte se na výkon a účinnost. Roli samozřejmě může hrát i design, tedy rozměry a typ kotle.

Váš nový kotel by měl disponovat dostatečně vysokým výkonem potřebným pro vytopení všech místností. Při výpočtu samozřejmě zohledněte tepelné ztráty. Nebudete-li si vědět rady, nechte si doporučit vhodný model odborníky – každý specializovaný prodejce vám dobře poradí.

Obecně platí, že účinnější kotel přinese domácnosti větší úsporu. Minimální účinnost se pohybuje kolem zmíněných 80 %, ale můžete si pořídit i mnohem výkonnější variantu. Takové kotle Jsou velmi ekonomické a ekologické.

Co se týče zmíněného designu, k mání jsou nástěnné a stacionární kotle. Vybírejte s ohledem na specifika místnosti, do které zařízení hodláte umístit.

Proč je značka Junkers správnou volbou?

Výrobců špičkových kotlů je jistě více, ale žádný z nich nemá tak dlouhou tradici jako právě Junkers. Ať už se rozhodnete pro konvenční kotel, nebo ještě úspornější kondenzační kotel, investice rozhodně nebudete litovat.

Kotle Junkers jsou spolehlivé a nabízí intuitivní ovládání. Své o tom ví odborníci z firmy TEDOR, kteří mají s touto značkou letité zkušenosti a zabývají se prodejem, montážní a servisem. Bližší informace najdete na www.topenivodaplyn.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.