Palivové dřevo: Levný a ekologický zdroj tepla

Proč řešit topnou sezónu v létě, kdy rtuť na teploměru stoupá do závratných výšin? Protože kdo je připraven, není překvapen. Využijete-li své volno na přípravu a zajištění dostatku topiva, nebudete nepříjemně zaskočeni rychlým nástupem chladných měsíců. V následujících řádcích se zaměříme na palivové dřevo, které snoubí dva základní požadavky moderního vytápění – je ekonomické a zároveň ekologické.

Proč topit palivovým dřevem?

Na výše zmíněnou otázku jsme v podstatě odpověděli již v úvodu. Prim samozřejmě hraje cenová dostupnost. Palivové dříví patří k nejlevnějším topivům vůbec a dlouhodobě si drží nízkou cenu. Můžete namítnout, že fosilní paliva také nepatří k nejdražším, nicméně jejich cena kolísá a navíc nemají ekologický charakter.

Dřevo je obnovitelný přírodní zdroj a při jeho spalování dochází k uvolnění jen takového množství CO2, které stromy spotřebují během růstu. Těžba dřeva je méně náročná než těžba fosilních paliv a nedochází při ní k výraznější destrukci přírodního prostředí.

Využití palivového dřeva je pestré

Palivovým dřívím můžete topit primárně nebo ho používat jako sekundární palivo při vytápění plynem či elektřinou. Pořídíte-li si moderní plně automatický kotel s regulačním mechanismem, nebudete se muset o obsluhu starat více než je bezpodmínečně nutné. Provoz moderních kotlů je bezpečný a zvládne ho každý.

Má-li být vytápění opravdu efektivní, zvolte tvrdé dřevo. Nenechte se odradit vyšší nákupní cenou – tvrdé dřevo má výrazně lepší výhřevnost než měkké palivo a ve finále se vám počáteční investice vrátí i s úroky. Rozdíly ve výhřevnosti jsou vskutku výrazné. K dosažení stejného tepla spotřebujete i dvojnásobné množství měkkého dřeva.

Objednejte si čisté dřevo na paletách

Na závěr jsme si nechali další výhodu, která spočívá v nenáročném skladování a celkové čistotě paliva. Objednáte-li si ho na paletách od firmy OPTIMTOP s.r.o., ušetříte za dopravu (je zcela zdarma) a dostanete na výběr z jehličnatých odřezků a suchého štípaného bukového dřeva. Více na www.optimtop.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.