Na co byste neměli zapomenout, když rekonstruujete

Velice častým problémem, s kterým se potýkají majitelé rekonstruovaných bytů a domů, je špatné odvětrávání. V důsledku toho pak dochází k hromadění vlhkosti a vzniku plísní. Problém má však velice jednoduché řešení – větrání s rekuperací tepla.

S těmito problémy se potýkal i majitel nedávno rekonstruovaného staršího domu, obrátil se s prosbou o pomoc na odborníky ze společnosti Zehnder, kteří mu jeho problém pomohli vyřešit.

Původně se v domě větralo klasicky, tedy prostřednictvím otevřených oken. Další větrání zajišťovaly i netěsnosti v plášti domu. Kromě toho, že už nebyl tento způsob větrání pro rodinu přijatelný, byl i velmi drahý. Unikalo při něm teplo a tím pádem i peníze, které do vytápění investovali.

Rekonstrukce sice vyřešila únik tepla, ale vytvořila v domě prostředí, kde se začala hromadit vlhkost. Některé místnosti se tak staly neobyvatelnými, protože je nebylo možné řádně vyvětrat.

Společnost Zehnder tedy pro dům navrhla větrací systém s rekuperací tepla, která pomohla celou situaci vyřešit.

Centrální rekuperační jednotka

Centrální rekuperační jednotku ComfoD 350 se technici rozhodli umístit do technické místnosti a rozvody do podhledů v jednotlivých místnostech.

Zehnder ComfoD 350 představuje technicky dokonalé řešení se skvělým poměrem ceny a výkonu. Jedná se o rovnotlaké větrání, což znamená, že znečištěný vzduch z kuchyně, koupelny, toalety a případně ze skladovací místnosti, se odvádí pryč, zatímco se stejné množství čerstvého vzduchu přivádí do obývacího pokoje a ložnic. Cirkulaci vzduchu udržují v rovnováze mezery pode dveřmi nebo v jejich blízkosti. Díky tomu se ušetří až 95 % tepla, tudíž náklady na vytápění v zimě výrazně klesnou.

Vzhledem k tomu, že se jednotka instalovala do rodinného domu, dbali technici i na její tichý chod, o ten se stará akustický tlumič s rozdělovačem Zehnder ComfoWell. Ten zajišťuje tichý chod jednotky bez hluku a šumu.

Kromě rekuperační jednotky, jsou pro udržení čistého vzduchu v domě třeba také kvalitní rozvody. Trubky, kterými proudí vzduch, jsou vyrobeny z hygienicky čistého materiálu s hladkou vnitřní stěnou Clinside. Trubky jsou ohebné, dokonale čistitelné a vzduchotěsné.

V jednotlivých místnostech jsou ventily kryty ozdobnými mřížkami, neruší tak interiér a obyvatelé domu si jich ani nevšimnou.

Rychlá a snadná instalace

Velkou výhodou systému od společnosti Zehnder je jejich rychlá a snadná instalace. Jednotku lze snadno instalovat i do interiéru, který prošel rekonstrukcí. Není potřeba kvůli instalaci ničit již hotové podhledy.

Jednoduchá je i údržba samotné jednotky i její ovládání. Jednotku lze řídit pomocí třístupňového ovladače. Celá údržba spočívá pouze v pravidelných kontrolách filtrů a jejich případných výměnách a pravidelných revizích odborných techniků.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.