Montované nízkoenergetické dřevostavby – ideál dnešní doby

Požadavky, které v současné době klademe na bydlení, jsou velmi vysoké. Většina z nás touží po domě, jehož vzhled koresponduje se současnými trendy. Chceme prostorné a důmyslně řešené interiéry, kvalitní a pokud možno přírodní materiály a v neposlední řadě také energetickou nenáročnost. Ceny energií rok od roku rostou a tak se stále více přikláníme k nízkoenergetickým standardům. Je tedy zcela přirozené, že roste poptávka po montovaných dřevostavbách, které všechny výše zmíněná kritéria splňují do puntíku.

Rychlá realizace a maximální variabilita

Nízkoenergetické montované dřevostavby mají oproti klasické zděné stavbě celou řadu výhod. Pro spoustu lidí je obrovským lákadlem skutečnost, že se vyrábí převážně z ekologických materiálů. V podstatě jde o „skládačky“ z dřevěných dílců a bloků. Realizace je velmi rychlá a doba výstavby může proběhnout ve kteroukoliv roční dobu. Montované domy přitom mohou mít mnoho podob a stavební firmy nenabízí jen širokou paletu katalogových staveb, ale také individuální řešení na míru.

Celoroční tepelná pohoda

Obrovským lákadlem je také nízkoenergetický standard. Montované dřevostavby jsou maximálně úsporné a průměrná roční spotřeba energie potřebné na vytápění se pohybuje mezi 15 – 50 kWh/m2. O celoroční tepelnou pohodu se stará moderní systém rekuperace tepla, který využívá tepla odsávaného vzduchu k předehřevu chladného vzduchu z venkovního prostředí. V létě funguje rekuperace obráceně a chladnější odsávaný vzduch používá k předchlazení teplejšího venkovního vzduchu. Proces rekuperace se děje v protiproudém výměníků a bez něj by (v případě klasického větrání) se ztratilo 50 – 75 % tepla.

Vyberte si firmu, která vám postaví opravdový domov

Nízkoenergetické montované dřevostavby představují sice představují ideál, nicméně záleží i na výběru stavební firmy. Rozhodnete-li se pro montovaný dům i vy, obraťte se na zkušené profesionály, kteří striktně dodržují moderní technologické postupy a dbají na prvotřídní kvalitu provedení. Doporučujeme společnost Alfahaus, která se v roce 2011 stala vítězem soutěže Dřevostavba roku. V nabídce společnosti najdete typové domy, ale také individuální řešení. Spoustu dalších informací najdete na stránkách společnosti na www.alfahaus.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *