Montované nízkoenergetické dřevostavby – ideál dnešní doby

Požadavky, které v současné době klademe na bydlení, jsou velmi vysoké. Většina z nás touží po domě, jehož vzhled koresponduje se současnými trendy. Chceme prostorné a důmyslně řešené interiéry, kvalitní a pokud možno přírodní materiály a v neposlední řadě také energetickou nenáročnost. Ceny energií rok od roku rostou a tak se stále více přikláníme k nízkoenergetickým standardům. Je tedy zcela přirozené, že roste poptávka po montovaných dřevostavbách, které všechny výše zmíněná kritéria splňují do puntíku.

Rychlá realizace a maximální variabilita

Nízkoenergetické montované dřevostavby mají oproti klasické zděné stavbě celou řadu výhod. Pro spoustu lidí je obrovským lákadlem skutečnost, že se vyrábí převážně z ekologických materiálů. V podstatě jde o „skládačky“ z dřevěných dílců a bloků. Realizace je velmi rychlá a doba výstavby může proběhnout ve kteroukoliv roční dobu. Montované domy přitom mohou mít mnoho podob a stavební firmy nenabízí jen širokou paletu katalogových staveb, ale také individuální řešení na míru.

Celoroční tepelná pohoda

Obrovským lákadlem je také nízkoenergetický standard. Montované dřevostavby jsou maximálně úsporné a průměrná roční spotřeba energie potřebné na vytápění se pohybuje mezi 15 – 50 kWh/m2. O celoroční tepelnou pohodu se stará moderní systém rekuperace tepla, který využívá tepla odsávaného vzduchu k předehřevu chladného vzduchu z venkovního prostředí. V létě funguje rekuperace obráceně a chladnější odsávaný vzduch používá k předchlazení teplejšího venkovního vzduchu. Proces rekuperace se děje v protiproudém výměníků a bez něj by (v případě klasického větrání) se ztratilo 50 – 75 % tepla.

Vyberte si firmu, která vám postaví opravdový domov

Nízkoenergetické montované dřevostavby představují sice představují ideál, nicméně záleží i na výběru stavební firmy. Rozhodnete-li se pro montovaný dům i vy, obraťte se na zkušené profesionály, kteří striktně dodržují moderní technologické postupy a dbají na prvotřídní kvalitu provedení. Doporučujeme společnost Alfahaus, která se v roce 2011 stala vítězem soutěže Dřevostavba roku. V nabídce společnosti najdete typové domy, ale také individuální řešení. Spoustu dalších informací najdete na stránkách společnosti na www.alfahaus.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.