Koupelnová zrcadla dokážou prostorové divy

Řešíte dilema, jak z osmi metrů čtverečních vydolovat alespoň dvojnásobek? Řeč je pochopitelně o dvojnásobku optickém. A v takovém případě není nic nemožné. Někdy stačí opravdu málo, vyházet nepotřebné, barevně vyladit a mrknout na taková koupelnová zrcadla, která přesně tenhle úkol splní.

Strohost střídá praktický minimalismus

Pokud je vaše koupelna opravdu malá, zapomeňte na kýčovitá koupelnová zrcadla osazená v mohutných zdobených rámech. Nemusíte se bát, že vám na výběr zůstane zase jen hrozivá strohost bílých poliček s posuvným zrcadlem, které byly hitem v osmdesátých letech. Dnes již výrobci posunuli laťku mnohem výš a nabízejí zrcadla, která jsou nejen designově krásná, ale nechybí jim ani notná dávka praktičnosti. Čisté linie, jemné rámování, šikovný úložný prostor, bez kterého se žádná rodina neobejde. To vše dnes naleznete v nabídce obchodů v nejrůznějším barevném a materiálovém provedení.

Světlo jako povinná výbava

Koupelnové skříňky nabízí všestranná řešení. A není to jen o úložných plochách skrytých v jejich útrobách. Bezpochyby skvělým doplňkem jsou světelné zdroje, které jsou většinou integrované do rámů zrcadel, případně lemují jejich boční strany. Praktickou součástí jsou také malá kosmetická zrcátka, která oceníte zejména při ve chvíli líčení, holení, trhání obočí či jiné titěrné činnosti. Taktéž si díky nim jednoduše zkontrolujete, zda je váš účes v pořádku i zezadu.

Nechte si poradit od odborníků

Ač se zdá, že koupelnová zrcadla jsou artiklem, s jehož výběrem si hravě poradíme sami, není to tak celkem pravda. Je potřeba vzít v potaz, že zrcadlo budeme v koupelně potkávat každý den několik let, proto by mělo být vybírané pečlivě a tak, aby prostoru celého interiéru dodalo příjemnou atmosféru. Koupelnová studia již standardně nabízejí zpracování vizualizací, pokud byste chtěli mít ještě přesnější obraz výsledku, obraťte se na bytového architekta.

Pokud je pro vás koupelna oázou klidu, v které rádi relaxujete, vyhněte se přemíry cetek a zbytečností. Snažte se vše zařídit tak, aby každá maličkost měla své místo.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.