Chůvy již nejsou v českých domácnostech raritou. Jak si vybrat tu správnou?

Není tomu dávno, kdy velká část Čechů pohlížela na chůvy jako na doménu nejbohatší vrstvy. Pravdou je, že před revolucí služeb žen, které zajišťují hlídání dětí a péči o domácnost, využívala jen hrstka populace. Situace se však změnila. V posledních letech je po nich velká poptávka a pozvolna se rozplývá i opar nedůvěry vůči neznámému. Pokud máte pocit, že by vám pomoc tohoto druhu přišla vhod, ale netušíte, jak to v oboru chodí, přečtěte si základní informace.

S čím vám paní na hlídání pomůže?

Chůva k dětem, paní na hlídání, výpomoc do domácnosti… Bez ohledu na to, jak službu nazvete, přijměte fakt, že nejde o levnou záležitost. Míst ve školkách je málo a poptávka po službách tohoto druhu rapidně vzrostla. Navíc předpokládáme, že si domů nechcete zvát „jen tak někoho“. Kvalifikované profesionálky s dobrými referencemi logicky nepracují zadarmo, ovšem na druhou stranu vám dají pocit naprostého klidu. Perfektně se postarají o děti i o domácnost.

Chůva přes inzerát, nebo z agentury?

Kde ji hledat? Možností je více a sami si musíte určit, která je správná. Obecně vychází levněji chůva, kterou si seženete přes inzerát nebo na doporučení někoho z blízkého okolí. Spolupráce s agenturou vychází o něco dráž, ale získáte garance, jež vám hlídačka na volné noze nenabídne. Například zastupitelnost. A také možnost okamžité výměny v případě jakýchkoliv nesrovnalostí. Každá solidní agentura navíc chůvy důkladně prověřuje a průběžně dohlíží na zachování konzistentní kvality služeb.

Pro agenturu hovoří ještě jeden fakt. Zatímco pro studentky, které hlídání dětí a péči o domácnost nabízí přes inzerát nejčastěji, bývá prioritou škola, profesionální chůvy jsou mnohem stabilnější a časově flexibilnější.

Chcete, aby se o vaše ratolesti a domov starali ti nejlepší? Dobrou volbou je výpomoc v domácnosti Praha, kterou zajišťuje agentura FAMILIATA. Její tváří je Chantal Poullain a chválí si ji i známé osobnosti. Ostatně nahlédněte do referencí, přesvědčí vás.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.