Jak vybrat klimatizaci?

Trápí vás přílišné přehřívání interiéru a hledáte způsob, jak nastolit optimální mikroklima? Pořiďte si klimatizaci, která je v dnešní domě běžnou součástí každého moderního domu či kanceláře. Otázkou je, jak správně klimatizaci vybrat, respektive jak se zorientovat v množství typů a značek. Připravili jsme pro vás jednoduchý manuál, díky kterému pří výběru klimatizační jednotky nešlápnete vedle.

Klimatizace podle umístění

V prvé řadě si je třeba uvědomit, v jakých prostorách bude klimatizace umístěna. Kupříkladu v serverovnách je zapotřebí zařízení s vyšším výkonem, protože počítačové servery produkují spoustu tepelné energie. Klimatizace s větším výkonem přijde vhod také v případě chlazení podkrovních místností, prostorů s větším množstvím spotřebičů nebo pokojů obrácených na jih. V jiných prostorách (např. v kanceláři nebo v obývacím pokoji) zase oceníme nižší hlučnost.

Chlazení ve více místnostech řešte multisplitovým provedením

Vašim cílem by měla být co největší efektivita. Ve velkém bytě nebo v kancelářském komplexu je používání několika samostatných klimatizačních jednotek zbytečně a mnohem efektivnější je tzv. multisplitové provedení. Tento systém se skládá z jediné venkovní jednotky, na kterou je napojeno více vnitřních modulů. V praxi jde např. o klimatizaci 1:4, tedy soustavu s jednou venkovní jednotkou a čtyřmi vnitřními moduly.

Při výběru konkrétního zařízení nezapomeňte zohlednit i jeho estetickou stránku. Doby, kdy klimatizace narušovala vzhled interiéru, jsou ta tam – dnešní vnitřní jednotky mají elegantní design a lze je umístit na stěnu, mezi stropní panely, pod parapet či jako kazetu do stropního podhledu.

Klimatizace zvládne více než jen chlazení

Některé klimatizace (např. Toshiba, LG či Hokkaido) jsou vybaveny vícestupňovým filtrem, který zachytává pyly a alergeny a likviduje i choroboplodné zárodky. Tento typ klimatizací ocení každý, komu záleží na svém zdraví a v první řadě lidé trpí alergiemi.

Neméně zajímavé vlastnosti mají klimatizace využívající unikátní invertorové technologie. Tato zařízení nemají konstantní spotřebu, ale odebírají jen tolik energie, kolik je v dané chvíli zapotřebí. I navzdory většímu výkonu jsou velmi úsporné.

Chcete-li se o klimatizacích dozvědět další informace, zeptejte se odborníků z M-klima s.r.o., kteří nabízí komplexní služby a rádi vám pomohou s výběrem i montáží. Více na webových stránkách M-klima.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *