Jak vybavit koupelnu v panelovém domě

Před rekonstrukcí koupelny, která se nachází v panelovém domě je důležité důkladné měření. Při měření a následném zařizování koupelny je důležitý každý centimetr. Panelákové koupelny jsou malé a tak je velmi důležité než začnete zařizovací předměty nakupovat, nechat si zhotovit v koupelnovém studiu grafický návrh, kde uvidíte jednotlivé rozložení koupelnového vybavení a můžete se tak vyvarovat případných chyb, jako je nedostatečné otevírání sprchových dveří, koupelnového nábytku, pračky apod., které mohou při nevhodném umístění poškodit jiné předměty nebo omezovat pohyb v koupelně.

Koupelnový nábytek

Aby byl využit prostor panelákové koupelny co nejméně, je důležité zvolit správnou šířku koupelnového nábytku. Koupelnový nábytek volíme ve většině případů v šířce 60 cm. Do skříňky i v tomto rozměru uschováme dostatečné množství kosmetických nezbytností a v umyvadle si komfortně bez potíží umyjeme ruce. Jako inspiraci se podívejte na koupelnový nábytek Intedoor.

Sprchový kout nebo vana

Sprchové kouty šetří v koupelnách prostor, vany ale zase nabízí příjemnou možnost relaxace. Jak se tedy rozhodnout?

U sprchového koutu můžeme počítat s velkou úsporou místa. Nejběžnější rozměr pro koupelnu v paneláku je 90×90 cm. Tento rozměr je dostatečně komfortní pro sprchování a zároveň nezabere příliš místa. Pokud navíc zvolíte posuvný typ dveří, opět ušetříte další místo, které by dvoukřídlé dveře neposkytly.

V případě volby vany, volte opět dle rozměru koupelny. Většinou je tento rozměr 160 cm. V tomto rozměru se pohodlně vykoupete jen za předpokladu, že je vaše výška maximálně 160 cm. Pokud jste vyššího vzrůstu, počítejte s tím, že budete mít během koupání pokrčená kolena.

Úložný prostor

Přemýšlíte kam uschovat vaše další nezbytnosti? Pokud vám zbude místo, můžete jej vyplnit třeba vysokou skříní v šířce 35 cm, do které opět uložíte další věci. Úložné místo vám může vyřešit i zrcadlová galerka nad umyvadlem, nebo různé poličky, na které můžete pokládat opět další věci.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.