Jak správně vybrat vodovodní baterii do koupelny?

Pustili jste se do rekonstrukce koupelny a chystáte se na výběr vodovodní baterie? Ten není radno podcenit a rozhodně byste se neměli orientovat pouze podle ceny. Záleží především na budoucím využití, kvalitě dílenského zpracování a v neposlední řadě také na designu. Ostatně jde o prvek, který se podílí na celkové atmosféře nové koupelny. Pro ty z vás, kteří se v současné bohaté nabídce neorientují, jsme připravili několik praktických tipů. Prozradíme vám, jak správně vybrat baterii do koupelny a nešlápnout vedle!

Koupelnová baterie podle typu

Výběr je vskutku pestrý a v prvé řadě byste měli zvážit, zda je do vaší koupelny vhodnější kohoutková, páková nebo termostatická vodovodní baterie.

Kohoutkové baterie představují zlatou klasiku a rozhodně nelze říct, že jim odzvonilo. Současné modely mají propracovanější mechanismus (především systém vnitřního ventilu), jsou kvalitnější a designově propracovanější. Potrpíte-li si na retro, směle do kohoutků. Raději se ale poohlédněte po bateriích s keramickým sedlem. Velmi dobře těsní a nekapou.

Bezkonkurenčně nejprodávanější jsou ovšem pákové baterie, které snoubí hned několik důležitých vlastností – jednoduchou manipulaci a úspornost. U dražších typů se směšovacími kartušemi lze současně regulovat průtok a teplotu vody jedním pohybem.

A konečně „hi tech“ termostatické baterie, která disponují regulátorem nastavení teploty nabízí velmi nízkou spotřebu vody. Uvnitř baterie se voda smíchá na požadovanou teplotu, která je konstantně udržována.

Vybírejte dle požadovaného umístění

Mezi důležité aspekty ovšem patří také budoucí umístění. Většina baterií je k mání jako umyvadlová, sprchová, bidetová a vanová baterie. Zároveň si můžete vybrat mezi stojánkovým, nástěnným či zápustným (např. sprchová baterie) řešením. Před nákupem si nezapomeňte vyměřit požadovanou rozteč!

Co dodat závěrem? Investice do kvalitního kousku se jednoznačně vyplatí. Přesto lze sehnat vynikající baterie za dobrou cenu. Poohlédněte se po ní u specialistů na www.koupelnypegas.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.