Jak si vybrat stavební firmu?

Chystáte se na stavbu nového bydlení či rekonstrukci toho stávajícího? Podle statistik se v posledních letech stále více lidí přiklání ke stavbě svépomocí, a to nejen kvůli citelné finanční úspoře, ale i obavám z nekvalitně odvedené práce a nedodržení technologických postupů. Jenomže ne každý má čas, chuť a dostatečné dovednost, které jsou ke stavebním pracím zapotřebí. Proto je důsledný výběr kvalitní stavební firmy alfou a omegou celého procesu. Prozradíme vám, na co si dát pozor a jak nenaletět.

Ujasněte si svá očekávání

Prvním krokem bývá plánování termínů s ohledem na rozsah zakázky. V praxi hrají roli různé aspekty – kapacita firmy, roční období apod. Chcete-li předejít zbytečným sporům, domluvte se s firmou na pevném termínu, v rámci kterého je schopna požadované stavební práce provést. Kontaktujete-li více stavebních firem, získáte lepší představu o tom, zda je vámi zadaný termín reálný.

Vyberte si firmu se stabilní strukturou

Každá stavební firma je tak trochu jiná. Některé mají vlastní střediska s odborníky, jiné vlastní zaměstnance nemají a veškeré činnosti outsourcují. V praxi je lepší, když firma vlastními zaměstnanci disponuje, protože pak pružněji komunikuje v případě reklamací. Na základě struktury firmy lze do jisté míry odhadnout, zda bude fungovat ještě za několik let.

Nejdříve odbornost a reference, až potom cena

Dále není na škodu seřazení kritérií výběru podle priorit. Důležitější než nejnižší cena je míra odbornosti. Spolehlivá stavební firma vlastní oprávnění od živnostenských úřadů, certifikáty od výrobců stavebních materiálů a zároveň co nejvíce prací pokrývá kmenovými zaměstnanci.

V pořadí druhým kritériem jsou reference. Není nad doporučení zákazníků, kteří s danou stavební firmou spolupracovali. Většina lidí vám ochotně prozradí, zda nedocházelo k nedodržení termínu či jiným závažným problémům.

A co se týče ceny, jistě je příjemné, když vám stavební firma udělá neodolatelnou nabídku. Buďte však ostražití, protože příliš nízká cena bývá indikátorem nevalně odvedené práce.

Článek vznikl ve spolupráci se stavební firmou ABS Bílina, která patří mezi renomované stavební firmy Ústí. Na trhu působí 22 let a zabývá se veškerými stavebními pracemi na klíč.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.