Hypotéka na pozemek – vše, co byste o ní měli vědět

Chcete si postavit rodinný dům nebo třeba chatu, ale nemáte vlastní pozemek? Možná vás odrazují jejich ceny, které se pohybují v poměrně vysokých částkách. S dobrou hypotékou na pozemek by to však pro vás nemělo být žádnou překážkou.

Hypoteční banka

Hypoteční banka se zabývá výhradně hypotékami. Působí už jedenáct let, za tu dobu získala mnoho zkušeností i kladných ohlasů od klientů. Banka zaměstnává odborníky vyškolené přímo na úvěry, proto se můžete spolehnout na kvalitní služby. Schůzky probíhají na pobočkách, není to ovšem podmínka. Kdo je zběhlý v práci s počítačem a internetem, může velkou část vyřizování zvládnout online.

Výhodou Hypoteční banky je totiž tzv. Virtuální pobočka. V případě, že nemáte možnost dostat se během otevírací doby na kamennou pobočku, můžete se se zaměstnanci setkat přes virtuálně přes internet. Virtuální pobočka funguje v pracovní dny až do osmi hodin, o víkendu jsou zaměstnanci k dispozici do pěti. Nemusíte se bát o své soukromí, přenos dat je zabezpečený šifrováním.

Služby Hypoteční banky

Hypoteční banka si svých klientů váží a nabízí jim široké spektrum služeb. Vedle kvalitního poradenství, které je nezbytnou nutností, jde o pojištění hypotéky či bydlení nebo refinancování hypotéky od jiné banky.

Hypotečních úvěrů je několik:

  • hypotéka na byt,
  • hypotéka na dům,
  • hypotéka na pozemek,
  • hypotéka na stavbu či rekonstrukci
  • americká hypotéka (na vybavení domu atd.)

Kupovat pozemek? S hypotékou to nebude problém

Hypoteční bance nezáleží, jaké máte s kupovaným pozemkem plány. Ať už plánujete rodinný dům, chatu nebo kanceláře, hypotéka na pozemek je vám vždy k dispozici. Minimální částka půjčky je 300 000 Kč. Horní hranice není stanovena, můžete si tedy půjčit tolik, kolik budete potřebovat. Banka vám půjčí až 90 % z ceny pozemku, výše ceny pozemku pro vás proto nemusí být žádnou překážkou. Na splácení dluhu budete mít pět až čtyřicet let.

Jak probíhá sjednání hypotéky?

Jako první je na řadě informativní schůzka se specialistou. Pokud ještě nevíte, jakou hypotéku chcete a kolik peněz si budete půjčovat, můžete vše prokonzultovat. Specialista vám rovněž pomůže vypočítat, jak dlouho a jakou částku měsíčně budete splácet. Řekne vám, co všechno si budete muset připravit ke sjednání hypotéky. Požadované dokumenty se mohou lišit, určitě ovšem budete potřebovat dva průkazy totožnosti a potvrzení o pravidelném příjmu.

Informativní schůzku můžete nahradit virtuální schůzkou přes internet. Pomoci vám může také online kalkulačka a přehledné informace na stránkách Hypoteční banky.

Po doložení dokumentu pro vás banka připraví smlouvu. Před podepsáním dostanete návrh, abyste si smlouvu pečlivě prostudovali. Na další schůzce pak tuto smlouvu podepíšete – a hypotéka bude sjednána.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.