Vybíráme kancelářskou židli podle jejího využití

Židle do kanceláře čili kancelářská židle by se vždycky měla vybírat dle určitých kritérií. Bohužel lidé chtějí právě na kancelářské židlinejvíce ušetřit. Neuvědomují si, že právě kancelářská židle má vliv na jejich zdraví. Právě sezení na kancelářské židli má vliv na bolest zad a na vznik křečových žil. Pokud budete sedět na špatně polohované židli, která je nekvalitní, pak vás budou bolet záda hlavně v oblasti beder a křečové žíly budou vaším velkým problémem, jehož se nebudete moct zbavit.

Při výběru vhodné kancelářské židle je třeba si uvědomit, k čemu vlastně budete židli používat a jak často ji budete používat.

Když budete židli používat občas, nejvíce čtyři hodiny denně

Pokud vám má židle sloužit ke krátkodobému využití, tedy pokud židli budete využívat maximálně čtyři hodiny denně, nemusíte brát v potaz příliš mechaniku polohování dané židle, můžete vybírat hlavně podle vzhledu. Do své domácí kanceláře nebo k počítači si tak můžete přinést třeba zářivou červenou kancelářskou židli!

Když budete židli používat osm hodin denně

Pakliže má kancelářská židle sloužit k práci, tudíž ji budete používat osm hodin denně, doporučujeme investovat už do kvalitnější, ideálně značkové židle. V potaz berte mechaniku polohování, také se zajímejte o bederní opěrku, která by měla být nastavitelná, klaďte důraz i na správně tvarovaný a nastavitelný opěrák hlavy.

Když budete židli používat více jak osm hodin denně

Patříte k workoholikům nebo podnikáte, tudíž musíte ve své kanceláři trávit více jak osm hodin denně? Pokud je vaše pracovní doba opravdu takto dlouhá, židle musí splňovat minimálně to, že musí mít synchronní mechaniku polohování, musí mít pevnou, stabilní konstrukci, také musí mít nastavitelný a tvarovaný opěrák hlavy, musí mít bederní opěrku i područní opěrku a také musí mít tvarovaný sedák, nastavitelný podhlavník a mimo jiné i nastavitelný sklon, hloubku a výšku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.