Teplo bez zbytečného čekání? Dejte šanci elektrickému konvektoru!

Hledáte efektivní způsob jak vytopit objekt, který není napojen na centrální zdroj tepla ani na plynovou kotelnu? V rodinném domě, který je ve fázi výstavby nebo rekonstrukce, lze dočasně a případně i dlouhodobě vytápět elektrickým přímotopem. Ten se obejde bez přívodu horké vody a zvolíte-li menší a kompaktnější model, budete ho moct průběžně přenášet. Elektrický přímotop lze zapojit do kterékoliv místnosti s přívodem elektrické energie. Taktéž se hodí do míst, která potřebujeme vytopit okamžitě, například do koupelny nebo garáže.

Nejstarším, ale stále nejpoužívanějším typem elektrického přímotopu je elektrický přímotopový konvektor. Toto zařízení funguje na principu obrácené konvekce, v rámci které dochází k nasávání chladnějšího vzduchu u podlahy směrem k topné spirále.

Elektrické přímotopy se vyrábí o mnoha topných výkonech a dají se využít i k vytápění větších místností. Stačí si vybrat výkonnější model, jehož parametry odpovídají vašim požadavkům.

Tip: Pokud vám dělá vrásky především nadměrná vlhkost, pořiďte si také odvlhčovač.

Výhody a klasických elektrických přímotopů

+ nízká pořizovací cena (nejlevnější modely jsou k mání již od cca 1 200 Kč)
+ snadná montáž
+ nízká hmotnost a dobrá mobilita
+ vysoký výkon a okamžitý náběh
+ několik topných výkonů
+ termostat integrovaný přímo do topidla

– ohřívá se proudící vzduch, složka sálavého tepla je v podstatě nulová
– nulová tepelná setrvačnost
– kvůli vyšší teplotě topné spirály může docházet k přepalování prachu ve vzduchu

Je vytápění elektrickým přímotopem příliš nákladné?

Elektrické přímotopy neprodukují sálavé teplo a ohřívají proudící vzduch, což evokuje pocit tzv. studeného tepla a nutkání vytápět na vyšší teplotu. Na druhou stranu lze výdaje snížit v kombinaci s levným nočním tarifem.

Tip: Moderní elektrické přímotopy v elegantním designovém provedení najdete u specializovaného prodejce na eprofi.cz. Odborníci vám rádi doporučí optimální řešení. V nabídce navíc nechybí ani zmíněné vysoušeče zdiva.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.