Balkonová ochrana proti zlodějům

Návodů, jak své byty uchránit před destruktivními nájezdy zlodějů, není nikdy dost. Málokterý je ale skutečně efektivní a nepůsobí kontraproduktivně. Většinou se soustředí na vstupní dveře a upozorňují na nutnost přídavných zámků, závor, petlic a kdoví čeho dalšího. Erudovaný člověk ale ví, že stejné, ne li větší riziko, přichází ze strany oken a balkonů, kde je přístup pro zloděje otázkou několika vteřin. Jak se bránit?

Jedinou spolehlivou ochranou před nájezdy nenechavých lupičů je vytvořit před vlastními okny a balkony mechanickou překážku. Někteří tuto výzvu řeší mříží. Ta je sice funkční, ale přivádí obyvatele bytu do značného nepohodlí. Lidé se pak ve svých vlastních domovech cítí jako ve vězení. Druhým, stejně efektivním, ale mnohem příjemnějším řešením, je balkonové a lodžiové zasklení.

Technologické řešení

Zasklení Pekstra v kooperaci s firmou Alumistr je realizováno pomocí hliníkových vodících profilů a a čirého bezpečnostního skla o tloušťce 6 mm. Rámový skelet je osazen po obvodu balkonu a vytvoří uzavřený kvádrový prostor, jenž je osazen skleněnými tabulemi. Skleněná výplň je mobilní a pojíždí po spodní nosné a horní vodící kolejnici.

Zasklívací systém je vyráběn ve dvoudílných až pětidílných variantách. Jde s ním snadno manipulovat tak, že se okna zasouvají za sebe, což v praxi znamená, že při pětidílném provedení lze docílit otevření až 4/5 zasklené plochy. Jednoduše řečeno, když budete chtít, lze balkon či lodžii otevřít a užívat si slunce a proudění vzduchu. Když budete v práci nebo na dovolené lze balkonová okna uzavřít a být beze strachu, že by se vám domů oknem nebo balkonovými dveřmi někdo vloupal. Prakticky je to nemožné.

Vratná investice

Zasklení balkonu a lodžie se tak stává nejlepší investicí, kterou může majitel pro svou rodinu a potažmo domov udělat. Budete usínat s klidnou myslí, s vědomím, že jste pro své bezpečí i váš majetek vykonali maximum. Navíc brzy poznáte, že se vám prvotní náklady vrátí i skrze úsporu energií. Zasklený prostor se totiž zahřeje a udržuje konstantní teplotu, která je pro vaši spotřebu energií velkým bonusem.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.