Uklizená zahrádka potěší nejen oči, ale i duši

Zahrada by rozhodně neměla sloužit jako místo k pouhému vykonávání práce, ale především našemu potěšení a odpočinku, k tomu ale potřebujeme, abychom se v ní cítili příjemně. Pokud nás na nás všude vykukují neuklizené věci, spíše než pro relax nám bude pro zlost. Co ale s takovou situací?

Ukliďte svou zahradu s předstihem

S příchodem podzimu se dejte do generálního úklidu a příprav zahrady k zimnímu spánku. Vše pečlivě uklidíme a připravíme na zimu a se začátkem sezóny zase vše začneme jednoduše používat. Jiná situace nastává u věcí, které na zahradě být musí. Zde je třeba se snažit o co nejlepší výsledek, proto veškeré zařízení uskladníme tak, aby svým postavením neubližovalo vzhledu zahrádky. Do této kategorie patří zejména popelnice, dřevo na táborák, psí bouda, hromada plevelu i odložené nářadí nás mohou nutit zvednout se a místo zaslouženého odpočinku jít zase pracovat.

Uklizená zahrada vám přinese klid

Všechny výše uvedené věci potřebujeme k tomu, abychom se mohli starat o své záhony i stromy, užívat grilování s přáteli i občasného posezení s rodinou. Jejich vzhled však není přímo určený pro harmonickou venkovní atmosféru. Pokuste se je schovat s nápadem a mít tak opět uklizenou a na pohled hezkou zahradu bez rušivého nepořádku. Dřevo potřebujeme ke grilování i opékání špekáčků se svými dětmi, nemusí se ale válet jen tak na hromádce, ale být srovnané v přístřešku na dřevo. Ten navíc můžeme nechat obrůst liánovitými rostlinami a vytvořit tak příjemný koutek u ohně nebo grilu. Poskládané dřevo nejen lépe vysychá, ale je vždy k ruce při zatápění.

Když víte, jak na to

Případné zbytky trávy nebo spadané listí ukryjeme do dřevěného kompostéru, který do přírodního prostředí zahrady zapadne a nebude nijak rušivý. Potřebné nářadí i kolečko můžeme schovat do zahradního domku, kde se najde místo i polstrování na zahradní nábytek nebo dětské hračky. Na  popelnici, dnes již většinou plastové, pořídíme dřevěnou zástěnu, kterou můžeme nechat obrůst popínavými rostlinami. V létě tak nebude vůbec na očích, přes zimu uvidíme jen dřevěnou konstrukci zástěny. Nezapomeňte ani na čtyřnohé mazlíčky, kterým bude dobře v dřevěném psím kotci. A pokud chováte více zvířat, pěkné kousky můžete sehnat i pro králíky nebo své slepice.

Slaďte si svou zahrádku do přírodního nádechu a využijte k ozdobení a chytrým úkrytům dřevo. Využijte naštípaná polena jako skvělý nápad k zamaskování slabých míst. Uvidíte, že na své zahrádce budete trávit mnohem více času, když se zde budete cítit příjemněji.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *