Uklizená zahrádka potěší nejen oči, ale i duši

Zahrada by rozhodně neměla sloužit jako místo k pouhému vykonávání práce, ale především našemu potěšení a odpočinku, k tomu ale potřebujeme, abychom se v ní cítili příjemně. Pokud nás na nás všude vykukují neuklizené věci, spíše než pro relax nám bude pro zlost. Co ale s takovou situací?

Ukliďte svou zahradu s předstihem

S příchodem podzimu se dejte do generálního úklidu a příprav zahrady k zimnímu spánku. Vše pečlivě uklidíme a připravíme na zimu a se začátkem sezóny zase vše začneme jednoduše používat. Jiná situace nastává u věcí, které na zahradě být musí. Zde je třeba se snažit o co nejlepší výsledek, proto veškeré zařízení uskladníme tak, aby svým postavením neubližovalo vzhledu zahrádky. Do této kategorie patří zejména popelnice, dřevo na táborák, psí bouda, hromada plevelu i odložené nářadí nás mohou nutit zvednout se a místo zaslouženého odpočinku jít zase pracovat.

Uklizená zahrada vám přinese klid

Všechny výše uvedené věci potřebujeme k tomu, abychom se mohli starat o své záhony i stromy, užívat grilování s přáteli i občasného posezení s rodinou. Jejich vzhled však není přímo určený pro harmonickou venkovní atmosféru. Pokuste se je schovat s nápadem a mít tak opět uklizenou a na pohled hezkou zahradu bez rušivého nepořádku. Dřevo potřebujeme ke grilování i opékání špekáčků se svými dětmi, nemusí se ale válet jen tak na hromádce, ale být srovnané v přístřešku na dřevo. Ten navíc můžeme nechat obrůst liánovitými rostlinami a vytvořit tak příjemný koutek u ohně nebo grilu. Poskládané dřevo nejen lépe vysychá, ale je vždy k ruce při zatápění.

Když víte, jak na to

Případné zbytky trávy nebo spadané listí ukryjeme do dřevěného kompostéru, který do přírodního prostředí zahrady zapadne a nebude nijak rušivý. Potřebné nářadí i kolečko můžeme schovat do zahradního domku, kde se najde místo i polstrování na zahradní nábytek nebo dětské hračky. Na  popelnici, dnes již většinou plastové, pořídíme dřevěnou zástěnu, kterou můžeme nechat obrůst popínavými rostlinami. V létě tak nebude vůbec na očích, přes zimu uvidíme jen dřevěnou konstrukci zástěny. Nezapomeňte ani na čtyřnohé mazlíčky, kterým bude dobře v dřevěném psím kotci. A pokud chováte více zvířat, pěkné kousky můžete sehnat i pro králíky nebo své slepice.

Slaďte si svou zahrádku do přírodního nádechu a využijte k ozdobení a chytrým úkrytům dřevo. Využijte naštípaná polena jako skvělý nápad k zamaskování slabých míst. Uvidíte, že na své zahrádce budete trávit mnohem více času, když se zde budete cítit příjemněji.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.