Co s vlhkým zdivem? Často pomůže jedině sanace

Vlhké zdivo je problém, který se týká starších domů, ale i novostaveb. Nejčastější příčinou je špatná nebo zcela chybějící izolace. Vlhkost se projevuje vznikem mokrých map, nepříjemným zápachem, vznikem zdraví nebezpečných plísní i odpadáváním omítky. Pokud vám nepomohl odvlhčovač, změna způsobu vytápění ani další alternativy, nezbude vám, než se přiklonit k sanaci zdiva. Ta může proběhnout hned několika různými způsoby.

Samotné sanaci předchází prohlídka objektu, v rámci které odborník posoudí vlhkost, salinitu, stav a složení zdiva. Dále také vhodnost sanační technologie, přístup ke stavebním konstrukcím a izolační rovinu sanačního zásahu pro propojení se stávajícími nebo novými svislými izolacemi.

V případě menších staveb a rodinných domů si odborníci vystačí s okótovaným půdorysem nebo nákresem. Případně s výměrou zdiva a jeho složení. Na základě těchto informací vypracují návrh sanace optimální sanační technologií a cenovou kalkulaci.

K metodám sanace vlhkého zdiva patří izolace nerezovými plechy, podřezání řetězovou pilou, chemická injektáž, aktivní elektroosmóza a podřezání diamantovým lanem.

Některé technologie lze aplikovat jen na vybrané typy zdiva. Například podřezání řetězovou pilou se využívá pouze při sanaci cihelného zdiva. Naopak podřezání diamantovým lanem lze aplikovat u všech typů vlhkého zdiva. Tato technologie spočívá v provrtání otvorů, do kterých se poté vloží řezné lano a pomocí kladek se vytvaruje rovina řezu. Na kovových prstencích lana jsou umístěny průmyslové diamanty, které si poradí s prořezáním libovolného materiálu. Do vzniklé drážky se vloží izolace.

Velkou výhodou podřezání zdiva diamantovým lanem je 100% účinnost. Využívá se v případech kdy není možné zdivo podřezat řetězovou pilou nebo narazit nerezové plechy. Diamantové lano nevyžaduje ložné spáry a umožňuje vedení vertikálního řezu.

Další informace na téma sanace zdiva vám poskytnou kvalifikovaní odborníci z firmy Izolace Hróz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.