Chraňte své mazlíčky před parazity. Vyplatí se investovat do antiparazitního obojku!

Klíšťata, blechy a komáři patří mezi nejčastější přenašeči nebezpečných nemocí jako borrelióza, klíšťová encefalitida, ehrlichióza a podobně. Ohroženi však nejsme jenom my lidé, ale také naši mazlíčci, se kterým sdílíme naše domovy. Pokud máte psa nebo kočku, měli byste zvážit pořízení antiparazitik. Předejdete tak starostem a nemalým finančním výdajům za případnou léčbu. Antiparazitika odpuzují či zabraňují kousnutí blechy nebo přisátí klíštěte a výrazně snižují šanci, že se vaše zvíře nakazí,

Zaměřili jsme se na antiparazitní obojek, který patří mezi nejprodávanější antiparazitika vůbec. Dělí se na přírodní a chemické.

Jak antiparazitní obojky fungují?

Přírodní antiparazitní obojky fungují na bázi repelentu a působí přibližně několik měsíců od vybalení z ochranné folie. Účinné látky působí na přenašeče odpudivě a pokud se již zakousnou, tak v okolí obojku – nebudete tak muset pročesávat celou srst, ale zaměříte se pouze na oblast krku.

Chemické obojky dodávají zvířeti do těla účinné látky (vstřebává je skrz kůži), které mohou mít odpuzující nebo hubící účinky. Parazit se buďto zvířeti zcela vyhne, nebo po zakousnutí zemře. Je důležité, aby měl pes nebo kočka obojek neustále na krku. Jakmile obojek sundáte, zvíře přestane být chráněno.

Co je dobré vědět?

Na trhu je široké spektrum produktů a většinu obojků lze používat od věku osmi týdnů. Pro mladší zvířata, kterým se plně nevyvinula imunita, by mohl být obojek toxický.

V praxi může nastat situace, kdy antiparazitní obojek přestane plnit svou funkci. Důvodů může být několik:

  • obojek je špinavý a přes póry se nemohou dostat ven účinné látky
  • zvíře si vůči látkám vytvořilo imunitu
  • klíšťata či blechy se stala imunními

Jak se v takové situaci zachovat? Pokud si zvíře nebo parazitující organismy vytvoří imunitu, jednoduše změňte značku obojku.

Co dodat závěrem? Investice do kvalitního antiparazitního obojku se v každém případě vyplatí. Psi a kočky jsou v kontaktu s přenašeči mnohem častěji než my a je jen otázkou času, kdy se nakazí onemocněním. Neriskujte a začněte svého mazlíčka chránit!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.