Bez čeho se neobejdete při stavbě terasy?

Letošní rok se nese ve znamení blízkého kontaktu s přírodou. V uplynulých letech jsme si v domácnostech užili až příliš mnoho času a nyní bychom si měli lockdowny dosyta vynahradit. A když dosyta, tak při každé příležitosti – třeba i v rámci snídaně nebo odpolední kávy. Kde jinde než na terase? Prozradíme vám, bez čeho se neobejdete při stavbě.

Terasu, nebo verandu?

Terasa není veranda, i když je spousta lidí zaměňuje. Rozdíl spočívá v základech – zatímco veranda má základy bytelné a její konstrukce může zahrnovat také okna a dveře, terasa má mnohem prostší koncepci. Základy obvykle nevyžaduje a tvoří ji jednoduchá plošina.

Jaký materiál budete pro stavbu terasy potřebovat?

Paleta materiálů, které lze využít při stavbě terasy, je pestrá, ale většina lidí nakonec sáhne po léty prověřeném dřevu. Kromě příznivé ceny jistě hraje roli i opravdovost – a samozřejmě také vlastnosti jednotlivých dřevin. Především pak nízká hmotnost a dlouholetá životnost (která samozřejmě závisí na správné údržbě – pravidelné impregnaci proti vlhkosti a škůdcům).

Na druhou stranu je správné zmínit i nevýhody. Dřevěná terasová prkna se mohou snadno vznítit, takže pokud plánujete na terase grilovat, nesmíte gril ponechat bez dozoru, a to ani po grilování, kdy už dřevěné uhlí či brikety pouze doutnají.

Kromě terasových prken se při stavbě terasy neobejdete bez kvalitních vrutů – jasnou volbou by měly být nerezové vruty. Můžete jim ulehčit, pokud použijete distanční podložky. Pro dorovnání sklonu v případě, že podklad pod terasou není 100% rovný, jsou jako stvoření rektifikační terče.

Kde vše potřebné pro stavbu terasy seženete?

Terasová prkna, ale také veškeré příslušenství v podobě vrutů, rektifikačních terčů a distančních podložek najdete v nabídce specializovaného eshopu gardina.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.