Aby se vaše zahrada měla v létě královsky!

Patříte mezi nadšené zahrádkáře? Pak rozhodně musíte vyzkoušet tyto chytré tipy, se kterými zahrada doslova pokvete.

Není nic krásnějšího než pohled na prosperující zahradu, které jste dali tolik práce. Okopávání, pěstování od semínek či sazeniček, prekýrování, ochrana před škůdci a hlavně zalévání, zalévání a zase zalévání. Člověk se něco mezi květinami a plodinami nachodí i s hadicí natož s konvemi. A údržba trávníku může být na sušších místech také opravdová výzva. K létu ale hlavně patří šťavnaté plody, voňavé květiny a ranní rosa na bosých chodidlech. Některé aktivity se už mohou odehrávat i bez vás. Vy zatím můžete vychutnávat více doušků léta.

Zahrada se sama zalije! Vážně!

Jak docílit toho, aby se zahrada sama zalila? Jednoduše! Staňte se pánem či paní deště. Nebojte, nemusíte hledat tři lískové oříšky, lézt po fazolích nebo jít trhat dědovi tři platinové vlasy. Stačí si obstarat Rainbox od Kärcheru. A jak vám může přesně pomoci? Box obsahuje rozšiřitelnou sadu s filtrem, hadicemi, připojovacími díly a také manžetami pro kapénkovou závlahu. Je tedy připraven obstarat vaší zahradě efektivní a úspornou závlahu. Horka jsou někdy úmorná a s vodou je také potřeba dobře hospodařit. Obsah boxu tedy stačí sestavit k rostlinám podle tvaru záhonů a náročnosti rostlin na závlahu. Zvládnete to sami bez nářadí. Poté stačí upevnit kolíky a déšť může začít. Hadice odkapává či rosí vodu přesně podle toho, jak si vy určíte. A můžete jej připojit na kohoutek i čerpadlo. Poté jen spustíte a máte pro sebe volnou chvilku.

Pokud se chcete vzdát i nutnosti chodit zapnout vodu, můžete použít k Rainsystemu i SensoTimeru, pro ovládání času a využít služeb tlakového čerpadla. Díky těmto dvěma pomocníkům budete mít jistotu, že zahrádka bude zalita vždy podle plánu.

Pokud chcete pomoci s výběrem vhodného pomocníka, doporučujeme vsadit na Tlakové čerpadlo Kärcher BP 3 HOME & GARDEN, protože na něj bez problému napojíte Rain systém i SensoTimer. Navíc vyčerpá i vodu ze studní či cisteren. Zavlažíte s ním zahradu, na chalupě s ním můžete splachovat užitkovou vodou. Zařízení nabízí také automatický režim, při němž se čerpání spouští podle potřeby. Díky ochraně proti běhu na sucho se zařízení navíc samo vypne, když v nádrži dojde voda. Spolehlivý provoz zabezpečuje také předfiltr a zpětný ventil. Takže vše je plně pod kontrolou!

Tajemství krásného trávníku!

Během léta patří mezi hlavní chyby časté sekání nebo snaha udržet si anglický trávník ale bez opakované spršky. Trávník má pak tendence žloutnout a schnout. Můžete zkusit sekat na nejvyšší stupeň, který sekačka povolí nebo sekání omezit. Tím bude mít tráva více času na růst.

AKU sekačka na trávu LMO 18-33 Battery Set je vhodná lehká a výkonná. Díky baterii 18 V vás nebudou obtěžovat kabely, hluk ani pach spáleného benzínu. Se systémem 2V1 můžete trávu sbírat při sekaní rovnou do koše nebo mulčovat. Ostrý ocelový nůž řeže přesně a stébla se tak nebudou třepit. A díky speciálním hřebenům posekáte trávu i u okrajů.

Navíc k tomuto setu můžete získat až do 16. června za 1 Kč i Aku strunovou sekačku LTR 18-25 Battery, se kterou využijete právě i baterii ze setu LMO.

Zajímají vás další zahradní pomocníci Kärcher? Mrkněte na www.karcher.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.