Zapomeňte na rýč i krumpáč a pronajměte si rypadlo!
Provádíte stavební úpravy, které se neobejdou bez rypadla? To si nemusíte hned kupovat! Možný je i jeho pronájem! Za velmi výhodné ceny!
Rypadlem se většinou vykonávají zemní práce všeho druhu. Rypadlo využijete především při hloubení všeho druhu, tedy při pracích na základových deskách, hloubení bazénu, ale i na zahradě při obměně nevyhovující zeminy za novou. A jaké rypadlo zvolit?
Běžné, otočné či s kanopy?
Například půjčovna rypadel Boels nabízí hned několik druhů rypadel. Běžná, otočná, elektrická, naftová, s kanopy, konvenční s kanopy, otočná s kanopy, hybridní, kolová, pásová atd. Jaké zvolit? To záleží na účelu jeho využití.
Vybíráme rypadlo
Rozdíly mezi jednotlivými typy rypadel prozrazují přímo jejich názvy. Nejuniverzálnější je tzv. běžné rypadlo, s nímž zvládnete většinu zemních prací. Otočné rypadlo je možné prakticky otáčet okolo své osy a k tomu mu i nastavovat podvozek, což jednoznačně usnadňuje manipulaci s ním.
Pásový a kolový podvozek
Samotné rypadlo bývá buď na pásovém, či kolovém podvozku. Do bahnitého prostředí rozhodně doporučujeme podvozek pásový. Budete-li se s bagrem pohybovat na zpevněné ploše, můžete zvolit rypadlo s kolečky.
Pohodlné rypadlo s kanopy
Vypůjčit si však můžete i rypadlo s kanopy. To je praktická prosklená kabina, z níž je dokonalý výhled na pracovní plochu. Co se pohonu týče, rypadla se dělí na elektrická, naftová a hybridní. Ta jsou v podstatě nejúspornější.
Zaměřeno na velikost a výkon
Velikost rypadla volte na základě velikosti obdělávané plochy. Nejmenší běžné rypadlo s třímetrovým rozsahem rýpání do hloubky 1,7 metru váží necelou tunu. Velká rypadla ovšem bývají i dvacetitunová. Vaše pozornost by však měla být zaměřena i na výkon motoru rypadla. Nejvýkonnější kolečkové rypadlo dosahuje výkonu 5000 m³ za hodinu.
A na nakolik vás takové rypadlo vyjde? Nejmenší běžné rypadlo vás bude stát necelé 2300 korun na den. To není špatná cena, nemyslíte?