Jak pečovat o trávník a zajistit jeho kvalitu?
Máte zahradu a zakládáte si na kráse svého trávníku? Pokud ano, podívejte se spolu s námi na to, jak o něj pečovat. Vše samozřejmě začíná již po zimě, kdy je doporučována takzvaná rekultivace. Díky ní dojde nejenom k provzdušnění, ale i k odstranění starých a uschlých výhonků. V této době byste měli podpořit růst nejenom kvalitním hnojivem, ale na nedostatečně zatravněné části použít osivo. Zapomínat byste neměli ani na důkladné zalití. Doba, kdy jste se museli tahat s konví, je dávno pryč. Dnes za vás mohou vše vyřešit závlahové systémy. Ty jsou moderním řešením současných zahrad a práci se zajištěním dostatečné vláhy vám velmi usnadní.
O trávník je třeba pečovat i v průběhu roku
Pokud se prvotní kroky podařily, váš trávník jistě začal během prvních jarních týdnů výrazněji růst, začal se zelenat a došlo k jeho zhuštění. Vaším následujícím úkolem musí být i péče spojená s jeho pravidelným sekáním. Díky němu odstraníte již přerostlé, stejně jako starší a uschlé části rostlin, které by působily nevzhledně. Zde doporučujeme provádět sekání alespoň jednou až dvakrát týdně. Jedině tak si trávník stále zachová svou barvu i dokonalý vzhled.
Ani během roku nezapomínáme na případné doplnění hnojiva, ale i na pravidelné zalévání. Jelikož už víte, že realizace závlahových systémů u rodinných domů vám mnoho kroků usnadní, není nutné se na danou oblast zaměřovat detailně. Vše už může fungovat zcela automaticky, v rámci nastavených časových intervalů. V oblasti zavlažování může pomoci firma Aleš Bula, která je skutečnou jedničkou v oboru. Zabývá se jak realizacemi a odborným poradenstvím, ale i následným servisem – záručním i pozáručním.
Co s trávníkem na podzim?
Pomalu ale jistě bychom se měli chystat na zimu. Především tím, že trávník finálně posekáme a následně pravidelně hrabeme listí, spadlé ovoce a všechny další nečistoty. Zde musíte mít na paměti, že jakmile napadne sníh, nemělo by mezi jeho vrstvou a trávníkem být nic, co tam nepatří.