Co je to bioklimatická pergola? Jaké jsou její přednosti?

Instalace bioklimatické pergoly na terasu, zahradu, balkon, ba dokonce na terasu restaurace či kavárny je sázkou na jistotu. Důvodem jsou nejen design a inovace, ale také pohodlí a praktičnost.

Specifická konstrukce vám umožní užívat si venkovní prostory, ať už v zimě, nebo v létě a také ve dne i v noci. Bioklimatická pergola je zkrátka jedním z nejlepších řešení, jak rozšířit obytné prostory, aniž byste museli provádět stavební práce.

Co je tedy bioklimatická pergola?

Bioklimatická pergola je inovativní konstrukce tvořená skládacími a motorizovanými lamelami, které se přizpůsobí jakémukoli typu rodinného domu. U bioklimatické pergoly si můžete být jisti tím, že je odolná vůči povětrnostním vlivům, tedy vůči dešti, větru i slunci.

Výhody bioklimatické pergoly

Chrání před slunečním zářením, neboť regulace lamel umožňuje řídit vstup světla, takže se nemusíte obávat nepříjemných a ostrých slunečních paprsků. Bioklimatické hliníkové pergoly vám navíc pomohou vytvořit vodotěsnou bariéru, protože mají integrovaný drenáží systém, jenž zabraňuje pronikání vody při dešti.

Bioklimatická pergola je také efektivním řešením pro vytvoření příjemného venkovního prostoru po celý rok. Pomáhá regulovat teplotu, a tak představuje i způsob, jak ušetřit energii.

Do pergoly je možné instalovat a integrovat další řešení. Existuje celá řada doplňků, díky nimž si výsledek přizpůsobíte svým představám. Zakoupit se ještě dají žaluzie odolné vůči větru, elegantní a moderní LED osvětlení a sluneční, dešťové i větrné senzory.

Na rozdíl od jiných typů pergol, jako jsou dřevěné pergoly nebo některé typy manuálních markýz, vyžadují bioklimatické pergoly méně údržby. Jsou jednoduché a snadno se čistí.

Jestliže hledáte společnost, která vám zrealizuje bioklimatickou markýzu, obraťte se na Albixon.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.