Sklo – moderní a minimalistický materiál

Skleněná mozaika, pískování skla, vitráže – víte, co tyto názvy znamenají? Jaký je rozdíl mezi těmito jednotlivými typy skla? V následujících řádcích si představíme precizní práci rodinné firmy Hlavenka, která na českém trhu působí od roku 1996.

V roce 2011 došlo ke změně obchodního jména na název SVĚT SKLA s.r.o., který lépe vyjadřuje její činnost. V současné době představuje SVĚT SKLA s.r.o. významnou českou firmu, která si vybudovala velmi dobrou reputaci po celém světě. Její chloubou jsou například skleněné mozaiky v restauracích Rock’n Fish v Los Angeles, „Tiffany“ lampy s Českým Porcelánem či obří svítidla v Abu Dhabi, Pekingu, USA a Německu. U nás můžete práci této společnosti zhlédnout v expozici na zámku v Jablonné nad Vltavou. Sklo představuje unikátní materiál, který má v estetice velký význam.

Okouzlující vitráže

Vitráže mají široké využití a dnes nejsou součástí pouze katedrál. Vitráže se perfektně hodí do interiéru, jemuž vtisknou punc originality. Dále se vitráž používá jako náhrada či doplněk okna, skleněná výplň dveří, nábytkových dvířek i kuchyňské linky. K zakoupení jsou závěsné vitráže, jež se hodí do oken. A na popularitě neztrácí ani vitráže v podobě obrazů, které se stanou dominantou obývacího pokoje a ložnice.

Společnost SVĚT SKLA s.r.o. se produkcí vitráží zabývá již od svého vzniku. Používá starou techniku výroby – vitráž Tiffany – se kterou je možné docílit i 3D objektů.

Co je pískování skla?

Portfolio služeb firmy SVĚT SKLA s.r.o. zahrnuje také pískování skla, což spočívá v otryskání skla pískem. Tato metoda má však jednu velkou nevýhodu, a tou je údržba. V ostrých pórech se velmi často udržuje prach a špína, což je nezbytné častěji čistit. Pískování skla nachází uplatnění u skleněných výplní dveří, sklenic a rovněž ozdobné části okna.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.