Vybrat sedací soupravu je kumšt. Poradíme vám jak na to!

O tom, že sedací souprava patří mezi nejdůležitější interiérové prvky, vás zřejmě přesvědčovat nemusíme. I vy na té své jistě trávíte spoustu času… Anebo ne? V tom případě je možná nejvyšší čas, abyste se zamysleli nad obměnou. Pošlete stávající sedačku do zaslouženého důchodu a pořiďte si nový model, díky kterému bude váš obývací pokoj vypadat jako z titulní strany prestižního magazínu o bydlení.

Jak vybrat sedací soupravu? Ještě předtím, než začnete s výběrem konkrétního modelu, položte si několik zásadních otázek. Výběr sedací soupravy není jen o designu, ale také užitných vlastnostech a dalších aspektech. V prvé řadě si ujasněte, kde sedačku umístíte. Nakreslete si podrobný plánek místnosti a navrhněte ideální rozvržení všech prvků. Není umění napasovat obrovskou sedačku do malého obýváku. Vaší prioritou by mělo být zachování volného prostoru – v opačném případě se budete vy i vaše návštěva cítit jako sardinky.

Na druhou stranu je nešťastné volit dvoj či trojsedák a další dva křesla do místnosti s menší plochou než je 15 m2. Získáte dostatek míst na sezení, ale obývák bude opticky vypadat ještě menší. Raději zvolte menší rohovou sedací soupravu.

rohová sedací souprava

Mezi klíčové faktory, které byste při výběru sedačky neměli podcenit, patří také hloubka sedáku, výška opěradla, materiál výplně, polohovatelnost jednotlivých částí a v neposlední řadě také přítomnost úložných prostorů nebo možnost rozložení na nouzové lůžko (rozkládací sedací soupravy). Tyto parametry jsou zcela ve vaší režii. Závisí na vašich individuálních požadavcích a způsobu, jakým hodláte sedačku používat.

Ve finále se budete muset rozhodnout mezi různými materiály. Bude to kůže, nebo látka? Obojí má svá pro a proti a podobně jako u výše zmíněných vlastností, je to jen na vás. Kůže evokuje luxus, její údržba je méně náročná, ale je dražší než látka. A asi by vám bylo líto, kdybyste na ní viděli řádit děti nebo domácího mazlíčka. Kromě toho – i látka může vypadat velmi elegantně. Příkladem budiž sedací souprava Infinity.

infinity sedací souprava

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.