Rozjasněte svůj domov bytovým textilem

Přemýšlíte, jak doladit svůj domov k dokonalosti? Zaměřte se na kvalitní bytový textil. Jeho výběr lidé často zanedbávají, což je ovšem škoda, neboť správně vybraný bytový textil proměňuje byt k nepoznání. Jen si představte, jak se změní kuchyň, když dáte na stůl malý, ladící ubrousek. Úžasná změna, co říkáte?

Větší vliv na vzhled interiéru mají ovšem záclony. I když se najde spousta odpůrců, nedá se jim upřít, že jsou prostě nestárnoucí klasika. Odpůrci obvykle argumentují tím, že jsou záclony jen přežitek dávných dob, na který sedá prach a udržují se v něm alergeny. Argumenty jsou to sice rozumné, nicméně stačí záclonám občas věnovat trochu svého času a energie a vyprat je. A že nejsou moderní? To je otázka vkusu a také výběru konkrétní záclony.

Proč mít doma záclony? Kromě ozdobné funkce mají také pár praktických: Zajišťují soukromí, ve dne není skrz záclony vidět do pokoje. Sousedi ani lidé z ulice tak nemají šanci zjistit, co děláte a kde máte uložené cennosti. Záclona také tlumí ostré sluneční světlo.

K záclonám automaticky patří závěsy, i když už jejich úloha přešla spíše na žaluzie. Závěsy ovšem nepropouští vůbec žádné světlo, což se žaluziím ne vždy úplně podaří. Lidé, kteří jsou hákliví i na to nejmenší světýlko, proto potřebují ke zdravému usínání právě závěsy.

Když je řeč o usínání, vzpomeňme si ještě na jeden důležitý bytový textil: Povlečení! Z hlediska funkčnosti je poměrně jedno, jak povlečení vypadá. Hlavně, že jde čas od času dát do pračky a vyprat ho od potu a dalších nečistot. K povlečení lze ovšem přistupovat také jako k estetickému prvku. Vybírejte ho proto tak, aby zapadalo do interiéru a barevně ladilo s dalšími dekoracemi a s barvou zdí.

Bytový textil z kvalitních materiálů najdete na Dante.cz. Vedle zmiňovaných zde nabízejí také přehozy na postel, utěrky, ubrusy, ručníky a další. Vyberte si vkusný bytový textil a dolaďte s ním svůj domov k naprosté dokonalosti.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.