Jaké dřevo vybrat na stavbu terasy?

Terasa je krásné místo k odpočinku i práci. Kde jinde si vychutnat šálek kávy než na čerstvém vzduchu s výhledem do zahrady. Zvolit můžete kamenné či dlážděné terasy, oku ovšem nejvíce lahodí dřevo. Postavit terasu není tak těžké, jak se možná obáváte. Investice peněz i času se rozhodně vyplatí.

Jaké vybrat dřevo?

Dřevo by mělo být co nejtvrdší a mít co největší hustotu. Takové dřevo je totiž mnohem odolnější vůči povětrnostním podmínkám a dešti. Lépe odolá také mechanickému poškození. Kvalitnější dřevo je dražší, na druhou stranu má dlouhou životnost, a proto není nutné terasu obnovovat už po několika letech.

Nejhůře si vedou evropské dřeviny. Borovici nebo modřín sice pořídíte za lákavou cenu, jejich maximální životnost se ovšem pohybuje kolem deseti let – může být ale i mnohem kratší. Sibiřský modřín už je jiné kafe. Vydrží okolo nejméně 25 let. Nejdelší životnost mají tropické dřeviny, s těmi můžete počítat klidně i přes čtyřicet let. Dřevina teak je tak odolná, že ani nevyžaduje speciální ošetření. Bez péče dojde pouze ke změně barvy. Zároveň se jedná o lehce opracovatelný materiál, proto je v současné době velmi oblíbený.

Materiál nakupujte u firmy, která ví, co dělá

Správný obchodník se nezabývá pouze čistě prodejem, ale také poskytuje zákazníkům dostatek informací a podpory. Díky tomu si udrží spokojenou klientelu. Volte jako dodavatele dřeva firmu, která vám ochotně sdělí původ dřeva, vysvětlí vám jeho vlastnosti a pomůže vám s výběrem. Společnost AU-MEX s. r. o. tyto služby poskytuje přes dvacet let. Zájemci mohou navštívit vzorkovnu, kde si dřevo prohlédnou a dozví se vše potřebné. Součástí služeb je také odborná montáž. S terasou tak nemusíte mít žádné starosti. Stačí objednat a zaplatit, práci za vás odvedou jiní.

A co vy, už se těšíte, až si dáte svou první kávu na nové terase?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.