5 vlastností, které by měl mít nábytek do dílny

Zařizování dílny se v mnohém neliší od zařizování bydlení. V obývacím pokoji sice nemáme ponk se svěrákem ani stropní naviják s hákem, ale nedokážeme si ho představit bez nábytku. Ten samozřejmě nesmí chybět ani v dílně – kde jinde bychom uskladnili vybavení, příslušenství a další nebytnosti, které by měly být na pracovišti neustále po ruce? Než se pustíte do výběru konkrétních kousků, ujasněte si, jaké vlastnosti jsou u dílenského nábytku žádoucí. Následující pětku vnímáme jako nejdůležitější.

1. Odolnost

Co si budeme namlouvat – v dílně není čas ani nálada na to, abychom kolem nábytku našlapovali po špičkách. Dílenská skříň zkrátka není starožitná almara a podle toho se k ní taky chováme. Proto je žádoucí, aby nešetrné zacházení vydržela a nebyla po půl roce na odpis.

2. Stabilita

Vzhledem k vyšší hmotnosti nábytku je naprosto nezbytné, aby byl stabilní. Kymácející skříň představuje potenciální riziko pracovního úrazu, a navíc se s ní špatně manipuluje. Má smysl to dál rozebírat?

3. Variabilita

Nábytek do dílny nesmí překážet – naopak by měl sloužit ke svému účelu a přizpůsobit se aktuálním potřebám. V souvislosti s variabilitou si můžete představit například výškově nastavitelné police nebo kolečka umožňující snadný přesun.

4. Ergonomie

Ergonomie v pracovním prostředí úzce souvisí s produktivitou. Jedná se například o optimální dosahové vzdálenosti (tzn. vhodně zvolené rozměry nábytku) nebo praktické upořádání prvků (např. polic ve skříni apod.).

5. Pěkný vzhled

Od dílenského nábytku se očekává robustnost a dlouhá životnost, ale vybírat ho na základě estetických vlastností? Ačkoliv není tak důležitý jako předchozí vlastnosti, přesto vzhled nepodceňujte – dílenský nábytek, který je pěkný na pohled, vám pomůže vytvořit příjemnější pracovní prostředí.

Všechny výše uvedené vlastnosti najdete u nábytku českého výrobce POLAK CZ. Podívejte se na něj na www.nabytek-polak.cz a posuďte sami.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.