Proč mít střešní okno a jak ho vybrat?

Hledáte způsob, jak proměnit potemnělou půdu na světlé a velmi útulné místo? Nebo již podkroví obýváte, ale řešíte, jak regulovat množství slunečního záření a lépe větrat? Jednoduchá rada zní – pořiďte si střešní okno! Při výběru ale nezapomeňte zohlednit i jeho další důležitou funkci, kterou je výhled a v neposlední řadě také materiál a typ zasklení. Chcete-li, aby vám střešní okno dobře sloužilo a nepřidělávalo starosti, nemělo by se rosit, profukovat a protékat.

Doporučené rozměry střešního okna

Doporučená velikost střešních oken je přibližně 10 – 12 % z celkové užitné plochy místnosti, přičemž součet šířky všech oken má činit zhruba 55 % délky místnosti. Předtím, než začnete s montáží, důkladně promyslete rozmístění oken tak, aby byla místnost rovnoměrně prosvětlena ve všech zákoutích.

Jak zabránit přehřívání?

Přehřívání střešních oken je problém, se kterým se budete potýkat během teplých měsíců a to nezávisle na kvalitě oken jako takových. Nejvíce se přehřívají okna, která jsou umístěna směrem na západ a na jih a to i navzdory tomu, že okna bývají vybavena speciálními vrstvami bránícími prostupu sálavého tepla. Odpověď na otázku jak zabránit přehřívání zní – exteriérové rolety.

Která střešní okna jsou nejlepší?

V současné době je na trhu množství střešních oken a pro laika je poměrně složité rozeznat kvalitu. Ta se projeví až po čase a nechcete-li riskovat, že budete muset zakrátko provádět opravy či v horším případě okna měnit za nová, vsaďte na střešní okna SATJAM. Ta představují vysoce funkční řešení pro půdní a podkrovní prostory a kombinují vysokou kvalitu zpracování s moderním designem.

Společnost SATJAM, která působí od roku 1995, zřejmě znáte v souvislosti s lehkými střešními krytinami, trapézovými plechy, okapovými systémy a dalšími stavebními prvky. Všechny produkty, které SATJAM nabízí, se setkaly s pozitivními reakcemi uživatelů a střešní okna SATJAM nejsou výjimkou. Vzhledem ke vzrůstající poptávce firma uvedla na trh nový model s přízviskem Aura, se kterými se nesetkáte u žádného jiného dodavatele. Jsou k mání ve dvou variantách:

Plastové střešní okno Aura

Dřevěné střešní okno Aura

V čem jsou střešní okna SATJAM Aura jedinečná?

Střešní okna SATJAM aura jsou vysoce kvalitní a navíc velmi dostupné. V podstatě jde o jeden z nejlepších systému s ohledem na poměr ceny a kvality a vynikají nadprůměrnými tepelnými a technickými parametry. Střešní okna Aura mají při stejném rozměru rámu jako konkurenční střešní okna o cca 10 % větší plochu zasklení a již ve standardu mají spodní ovládání se dvěma ventilačními polohami a ventilačním modulem instalovaným v rámu. A jak už to u výrobků značky SATJAM bývá, i střešní okna Aura nejsou náročné na montáž. Další informace najdete na www.satjam.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *