Potřebuje můj domov odvlhčovač? Zde je návod, jak to zjistit

Odvlhčovače pomáhají snižovat nadměrnou vlhkost a poškození vody v domácnosti, což usnadňuje dýchání. Odvlhčování také pomáhá zastavit šíření plísní a dokonce i roztočů po celém domě. Jedná se o důležité preventivní opatření vzhledem k tomu, že plíseň se vyskytuje u mnoha běžných stavebních materiálů, jako jsou stropní desky, dřevo a dřevěné výrobky.

Jednoduchým přidáním odvlhčovače pro váš domov se můžete zbavit přebytečné vlhkosti ve vzduchu, zabránit kondenzaci oken, plísním a také zabránit běžným příznakům způsobeným vysokou vlhkostí, jako jsou alergie, kašel a dýchací potíže. Na trhu je mnoho odvlhčovačů, které vyhovují vašemu prostoru a velikosti, s pokročilými funkcemi, jako jsou: režim sušení prádla, dětská pojistka, funkce automatického vypnutí, LCD displej, připojení chytré aplikace a další.

Náš průvodce vám pomůže lépe pochopit, který odvlhčovač vzduchu je vhodný pro váš domov.

Jak funguje odvlhčovač vzduchu

Odvlhčovač funguje tak, že pomocí ventilátoru nasává proudy teplého vzduchu do svých cívek. Teplý vzduch se smršťuje, když je přiváděn přes chlazené spirály stroje, a kondenzát zůstává uvnitř odvlhčovače. Jak se tato kondenzace shromažďuje po jedné kapce vody, padá do zásobní nádrže připojené k odvlhčovači. Chladnější a sušší vzduch je pak vypouštěn zpět do vašeho domova přes druhou stranu stroje.

Známky, že možná budete potřebovat odvlhčovač vzduchu

Mezi příznaky, které byste mohli chtít zvážit pořízení odvlhčovače, patří:

  • Každý v domácnosti má rok co rok prodlouženou alergickou sezónu.
  • Nedávno jste se přestěhovali a zdá se, že vaše alergie propukají častěji nebo hůře než dříve.
  • V oblasti vašeho domova, kde často trávíte čas, je přetrvávající vlhký zápach.
  • Váš prostor zažívá únik vody po vydatných deštích.
  • Když vejdete do bytu/domu, všimnete si dusného vzduchu ve vašem domě, což naznačuje, že skutečně vidíte vodní páru ve vzduchu.
  • Každý v domácnosti má alergii na roztoče.
  • Všimli jste si nárůstu nežádoucích škůdců, jako jsou pavouci, švábi, můry nebo stříbrné rybky.
  • Vaše oblečení voní vlhkým nebo plesnivým zápachem, i když bylo čerstvě vyprané.
  • Máte přetrvávající příznaky onemocnění dýchacích cest, jako je kašel a rýma.

Jak vybrat správný odvlhčovač pro váš domov

Než skočíte investovat do prvního odvlhčovače, který uvidíte, je nutné věnovat pozornost klíčovým faktorům týkajícím se produktu a vašeho domova, abyste zjistili, jakou velikost odvlhčovače potřebujete, spolu s typem a úrovní účinnosti, která by byla nejvhodnější pro snížení vlhkost vzduchu.

Otestujte nadměrnou vlhkost

Zkontrolujte okna a dveře, zda nejsou zamlžená nebo nadměrná kondenzace a všimněte si, zda se na stěnách nebo stropech nehromadí vlhkost. U většiny domácností by úroveň vlhkosti mezi 30 a 60 % neměla způsobovat problémy, ale zúžení rozsahu na přibližně 30 až 50 % pomůže zajistit, že vzduch bude snadno dýchat a domov bude pohodlný.

Určete rozsah problému

Je celý dům příliš vlhký, nebo je problém omezen na jednu oblast? Rozsah problému přímo určuje povahu řešení. Větší odvlhčovače pro celý dům se připojují k systému HVAC a zahrnují odtokové potrubí, které ústí přímo do odpadní jímky, kalového čerpadla nebo do venkovního prostředí. Přenosné odvlhčovače jsou mezitím mnohem levnější a mnohem příjemnější pro spotřebitele.

Velikost

Pokud je vlhkost problémem v celém vašem domě, poohlédněte se po odvlhčovači pro celý dům, který má schopnost odsávat vlhkost z prostor 2 500–4 000 čtverečních stop. Pokud potřebujete odvlhčovač pouze do jedné místnosti nebo menšího prostoru, změřte si velikost místnosti, abyste vybrali ten pravý pro vás.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.