Po dřevostavbách se jen práší, hlásí společnosti zaměřující se na jejich výstavbu
Kdo by nechtěl bydlet ve vlastním, že ano? Zájem o dřevostavby roste každým dnem a důvodů k tomu je celá spousta. Kromě toho, že se jedná o ekologické a také levné bydlení, je hlavním benefitem i rychlost výstavby. Zatímco u běžných příbytků postavených z cihel a malty stojí v jednom okamžiku pouze základová deska, ve stejném okamžiku v případě dřevostaveb je postavená hrubá stavba. Ostatně to potvrzují i společnosti, které se na výstavbu dřevostaveb zaměřují. Například Orcan Group hlásí, že je poptávka víc než skvělá.
Stovky nemovitostí ročně
Podle propočtů mnoha společností zájem o dřevostavby nebude příliš klesat. Vyplývá to nejen ze zájmu, který ze statistik i skutečných prodejů vyplývá. Naopak se zájem o tento typ bydlení zvyšuje, vždyť řada společností každoročně vyrobí stovky, ne-li tisíce takových domů ročně.
Jak již bylo zmíněno, důvodů, které dřevostavbám nahrávají do karet je hned několik. Vedle toho, že se jedná o (do jisté míry) ekologické bydlení, je to také možnost, jak bydlet rychle a levně ve svém. Společnosti dokážou základní typy dřevostaveb postavit během půl roku, zatímco u typických zděných domů je tento proces daleko delší.
Firem produkujících nemovitosti roste
Jelikož se mnohé nemovitosti staví na klíč, ke stávajícím velkým hráčům na trhu přibývají další a další. Vidí se totiž velká příležitost. Ostatně modely na klíč jsou žádanější, protože slibují, že po postavení na pozemku se budoucí majitelé domu budou moct prakticky ihned přestěhovat, jen co se jim do rukou předají klíčky.
Samozřejmě i k výstavbě dřevostavby je nutné stavební povolení, což je to jediné, na co se vlastně čeká. V dalších fázích je výstavba dřevostaveb velmi rychlá a už prakticky bezproblémová. Obvykle se totiž takové domy staví mimo pozemek a na pozemek se poté přijede až s jednotlivými díly skládačky. Ty se poté dohromady spojí a vznikne tím výsledná stavba.