Ochrání vás zlato před inflací? Zvažte alternativní investice!

Inflace v Česku letos dosahuje alarmujících hodnot, což vzbuzuje obavy mezi investory a spotřebiteli. Podle Českého statistického úřadu se cenová hladina v září meziročně zvýšila o neuvěřitelných 18 procent. Tento rychlý vzestup cen vyvolává otázku, jak ochránit své peníze a investice před následky inflace. Jedním z tradičních útočišť v takových dobách je zlato, avšak není to jediná možnost.

Cena zlata vs. investice do zajištěných úvěrů

Cena zlata se často považuje za klasické útočiště v dobách ekonomické nejistoty a inflace. Nicméně, letošní rok nám ukázal, že i zlato může být zasaženo výkyvy. Cena jedné unce zlata v korunách klesla o 8,6 procenta, což může být překvapivé pro ty, kteří očekávali, že zlato bude růst paralelně s inflací.

Na druhé straně, investice do zajištěných úvěrů, jak ukazuje průměrný roční výnos na platformě Bondster – 13,7 procenta, nabízí perspektivní alternativu. Tyto zajištěné úvěry mají potenciál lépe čelit inflaci a poskytovat stabilní výnosy.

Zlato versus alternativní investice

Investování do zlata mohou být rizikové kvůli jeho cenové volatilitě. Historicky sice zlato rostlo, ale v krátkodobém horizontu může zaznamenat značné fluktuace. Například letos po konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem jsme viděli strmý nárůst ceny zlata, který však brzy následoval pokles.

Pokud hledáte alternativní způsoby, jak investovat do zlata bez fyzického držení, mohou být pro vás atraktivní burzovně obchodované fondy (ETF či ETC). Tyto fondy vám umožňují získat expozici k ceně zlata bez nutnosti držet ho fyzicky. Další možností jsou klasické podílové fondy, které mohou zahrnovat i nízkonákladové ETF zaměřené nejen na zlato, ale i na další drahé kovy a komodity.

Rozmanitost investičního portfolia

V dnešní době je důležité mít rozmanité investiční portfolio, které zohledňuje různá rizika a příležitosti. Moderní investory neomezují pouze na akcie a dluhopisy, ale zahrnují i alternativní aktiva, jako jsou kryptoměny, komodity a zajištěné úvěry.

Jestliže hledáte stabilní investice s potenciálem ochrany před inflací, zajištěné úvěry od prověřených poskytovatelů na platformě Bondster mohou být vhodnou volbou. Je však důležité pamatovat na správnou diverzifikaci. Rozložte své investice do různých aktiv, odvětví, geografických oblastí a měn.

Závěr: Neukládejte veškeré své peníze do zlata!

I když zlato historicky představovalo útočiště v dobách inflace a ekonomické nestability, rok 2023 nám ukázal, že to nemusí být vždy nejlepší volba. Alternativní investice, jako jsou zajištěné úvěry s atraktivními výnosy, burzovně obchodované fondy a diversifikovaná portfolia, nabízejí investorům možnost lépe čelit rizikům spojeným s inflací a cenovou volatilitou. Jedině správně zvážené a diverzifikované investice mohou poskytnout skutečnou ochranu a růst vašeho jmění.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.